Skip to main content

Noslēgsies veselības veicināšanas projekts par bērnu drošību un traumatisma profilaksi

Šodien, 24. oktobrī veselības ministre Ingrīda Circene viesojas Valmieras Viestura vidusskolā, kurā norisinās noslēguma pasākums ar Veselības ministrijas finansiālu atbalstu tapušajam veselības veicināšanas projektam „Kā Ruksis un Duksis satikās!”, kura ietvaros jaunāko klašu skolēni ar interaktīvas un izglītojošas izrādes palīdzību tika informēti par traumatismu provocējošām situācijām ikdienā.

„Diemžēl Latvijā jau gadiem bērnu traumatisma un nāves gadījumu dati ir nemainīgi augsti. Tomēr lielu daļu no ikdienas traumām mēs varam novērst. Tāpēc īpaši svarīgas ir šādas interaktīvi organizētas rotaļnodarbības, kurās bērnus un vecākus ne vien māca, kā sevi pasargāt un ikdienā izvairīties no traumām, bet arī palīdz attīstīt sociālās prasmes – savstarpēju sadarbību un izpalīdzību” uzskata veselības ministre Ingrīda Circene.

Projekta ietvaros radīti divi personāži – Ruksis un Duksis, kas kopā ar bērniem izspēlē dažādas situācijas, mācot likumsakarības starp nepareizu rīcību un nelaimes gadījumiem. Tāpat tiek aicināts vecākus apzināties savas ikdienas paradumu un uzvedības ietekmi uz bērniem. Pēc pasākuma bērniem tika dāvinātas arī izglītojošas grāmatiņas „Traumatisma profilakse”, kuras rūpīgi izlasīt tika aicināti arī bērnu vecāki. Projekta norises laikā 2012. gadā organizētas gandrīz 100 izrādes, kas notika katrā Latvijas reģionā. Kopā piedalījās vairāk kā 7000 pirmsskolas un sākumskolas skolēni.

Atgādinām, ka, lai izglītotu skolēnus par veselības veicināšanas jautājumiem, Veselības ministrija jau pagājušā gada novembrī uzsāka pasākumus pamatskolas skolēniem, veselīga uztura un fizisko aktivitāšu veicināšanai kopā ar kustību „Dzīvo veselīgi”, bet, šī gada pavasarī, kopā ar Sarkanā krusta Jauniešu organizāciju, vidusskolēniem, koledžu un profesionāli tehnisko skolu audzēkņiem notika nodarbības par seksuāli reproduktīvo veselību.


Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Egita Pole
Tālr.: 67876106, 29401480
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu