Skip to main content

Notiek ikgadējās Veselības ministrijas sarunas ar Latvijas Pašvaldību savienību

Šodien, 24.maijā, notika Veselības ministrijas ikgadējās sarunas ar Latvijas pašvaldību savienības (LPS) pārstāvjiem, kuru laikā tika pārrunātas aktualitātes veselības aprūpē.

Veselības ministre Ingrīda Circene pašvaldību vadītājus informēja par valdībā atbalstīto veselības apdrošināšanas sistēmas koncepciju, kas paredz pakāpenisku finanšu līdzekļu un veselības aprūpes pakalpojumu apjoma palielināšanu un pieejamības uzlabošanu. „Pārmaiņu mērķis ir viens – ilgtspējīgas veselības aprūpes finanšu sistēmas izveide, tās paredzamība un stabilitāte, no kā ieguvējs ir pacients,” uzsvēra veselības ministre.

Tikšanās darba kārtība tika sastādīta savstarpēji vienojoties un tika pārrunāti aktuālākie jautājumi veselības aprūpē, piemēram, veselības finansējuma plānošana un sadalījums reģionos, primārās un sekundārās ambulatorās veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība, neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukumu skaita samazināšana, sadarbība ar pašvaldībām sociālo pakalpojumu sniegšanā, veselības aprūpes mājas nodrošināšana, „veselīgo pašvaldību” tīkla izveide un attīstība, pašvaldības loma tuberkulozes izplatības ierobežošanā u.c.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālrunis: 67876008; 26378959
[email protected]

 

Dalies ar ziņu