Skip to main content

Notiks diskusija par rīdzinieku mūžizglītību

Partijas VIENOTĪBA Rīgas nodaļa šodien, 8. maijā, plkst. 15:30 ar ekspertiem diskutēs par Rīgas pašvaldības lomu pieaugušo mūžizglītības nodrošināšanā. Paneļdiskusijā, kuras centrālais temats ir mērķtiecīga izglītība – labāk apmaksāts darbs, piedalīsies labklājības ministre Ilze Viņķele, VIENOTĪBAS Rīgas līdere Sarmīte Ēlerte, uzņēmējs Normunds Bergs, biznesa augstskolas Turība valdes priekšsēdētājs Aldis Baumanis un citi eksperti.

Paneļdiskusija tiek rīkota diskusiju cikla Jaunā Rīga: Mūžizglītību katram rīdziniekam ietvaros. Tās mērķis ir pārrunāt Rīgas domes iesaisti un atbalstu rīdziniekiem, nodrošinot tirgus prasībām atbilstošu prasmju apgūšanu dažādos dzīves posmos.

Informē Sarmīte Ēlerte: “Izglītība ir viena no VIENOTĪBAS Rīgas programmas prioritātēm. Rīgā ir nepieciešamas vairāk labi apmaksātas darba vietas. Labāku dzīvi un lielākas algas nodrošinās laba izglītība un prasmes, kas vajadzīgas darba devējiem. Uzskatām, ka Rīgas domes atbildība ir sadarbībā ar valdību, uzņēmējiem un mācībspēkiem izstrādāt mūžizglītības programmas un nodrošināt infrastruktūru, kas palīdzētu apgūt jaunas prasmes, integrēties darba vidē vai pārkvalificēties. Ar ekspertiem diskutēsim, kā vislabāk šādu modeli ieviest dzīvē.”

VIENOTĪBA uzsver, ka mūžizglītības jautājums ir aktuāls dažādos dzīves posmos. Ir jārunā par jauniešu bezdarbu un maksimāli ātru jauniešu integrāciju darba vidē. Jādiskutē par iespējām sniegt atbalstu zemo algu saņēmējiem papildināt savas iemaņas, tādējādi pretendējot uz labāk apmaksātu darbu. Pašvaldībai jāatbalsta kritiskā situācijā nonākušie rīdzinieki (bezdarbnieki vai pirmspensijas vecuma cilvēki) un tiem jāpalīdz atgriezties darba tirgū.

Paneļdiskusijas dalībnieki:

· Sarmīte Ēlerte, Rīgas mēra amata kandidāte

· Ilze Viņķele, LR labklājības ministre

· Aldis Baumanis, Biznesa augstskolas Turība valdes priekšsēdētājs

· Normunds Bergs, SAF tehnika valdes loceklis

· Andris Grafs, Jaunatnes politikas eksperts

· Alla Štolcere, O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatniecības pamatskolas direktore

· Elmārs Vēbers, Rīgas domes deputāts

Reģistrācija paneļdiskusijai sāksies plkst. 15:20. Diskusija notiks Z.A. Meierovica bulvārī 10, Rīgā, Viesnīcas "Astor Riga" konferenču zālē Akadēmija. Laipni aicināti arī masu mediju pārstāvji!

Vairāk informācijas:
Elmārs Vēbers
Tālr.: 26335652

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
partijas „Vienotība” Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652, 67105864
[email protected]

Dalies ar ziņu