Skip to main content

Notiks EK prezidenta amata kandidāta Junkera un Dombrovska publiska diskusija par ES attīstības scenārijiem

Trešdien, 16. aprīlī, plkst. 18.00 viesnīcas „Bergs” konferenču zālē (Rīgā, Elizabetes ielā 83) notiks publiska Eiropas Savienības attīstības scenārijiem veltīta paneļdiskusija.

Diskusijā piedalīsies Eiropas Tautas partijas (ETP) Eiropas Komisijas prezidenta amata kandidāts Žans Klods Junkers un partijas VIENOTĪBA Eiropas Parlamenta (EP) deputāta kandidāts, ekspremjers Valdis Dombrovskis.

Diskusiju rīko Latvijas Universitāte sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu. To vadīs profesore Žaneta Ozoliņa. Uz diskusiju laipni aicināti arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Žana Kloda Junkera pārstāvētā labēji centriskā ETP partija ir visietekmīgākā politiskā grupa Eiropas Parlamentā. Junkers un Eiropas Sociālistu partijas kandidāts tiek uzskatīti par galvenajiem kandidātiem uz augsto Eiropas Komisijas prezidenta amatu. Šī ir pirmā reize ES vēsturē, kad jau pirms EP vēlēšanām zināmi kandidāti EK prezidenta amatam. Saskaņā ar Lisabonas līgumu prezidenta izvēlē tiks ņemti vērā EP vēlēšanu rezultāti.

Pašreiz aptaujas ETP un Sociālistiem EP vēlēšanās, kas Latvijā notiks 24. maijā, prognozē līdzīgus rezultātus, attiecīgi 28,23% un 27,7%. VIENOTĪBA ir vienīgā partija Latvijā, kura ir pārstāvēta ietekmīgajā ETP.

Uzziņai: Žans Klods Junkers bijis Luksemburgas ministru prezidents laika posmā no 1995. gada līdz 2013. gadam, kā arī Eirogrupas prezidents laika posmā no 2005. gada līdz 2013. gadam.

Vairāk informācijas par ETP un tās kandidātu EK prezidenta amatam: juncker.epp.eu.

Dalies ar ziņu