Skip to main content

NTSP izskatīs obligātās veselības apdrošināšanas koncepciju

Ceturtdien, 5. jūlijā, plkst. 15:00 Ministru kabineta Zaļajā zālē notiks Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēde, kurā valdība ar sociālajiem partneriem diskutēs par obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu.

Jaunās sistēmas mērķis ir valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus sasaistīt ar nodokļu maksāšanu. Obligātās veselības apdrošināšanas koncepcija paredz ieviest tā saucamo veselības nodokli 5% apmērā no esošās iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes, bet IIN nemaksātāji veselības nodokli varēs maksāt arī paši ik mēnesi 20 latu apmērā.

Veselības ministrija noteikusi iedzīvotāju grupas, kam nodoklis nebūs jāmaksā. Ministrija uzsver, ka neatkarīgi no nodokļa maksāšanas tiks nodrošināta neatliekamā palīdzība, kā arī vairāku slimību (piemēram, psihiskās slimības, tuberkuloze, noteiktas infekciju slimības u.c.) un veselības stāvokļu (piemēram, grūtniecība, hemodialīzes procedūras, paliatīvā aprūpe u.c.) ārstēšana.

Līdztekus tam valdība un sociālie partneri izvērtēs priekšlikumus par minimālās mēneša algas apmēru 2013. gadā.

Tāpat NTSP dalībpuses uzklausīs un apspriedīs EM ziņojumu sadarbībā ar FM par turpmākā valsts atbalsta nodrošināšanu uzņēmējdarbībai finanšu instrumentu veidā saistībā ar vienotas attīstības finanšu institūcijas izveidi (iespējamām izmaiņām Hipotēku bankas darbā).

Sēdes darba kārtībā paredzēta arī FM informācija par aktualizētajām makroekonomisko rādītāju prognozēm 2012. – 2015. gadam.

Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdes ir atklātas.

NTSP sēdes darba kārtība un sēdes materiāli pieejami šeit.

Mediju iespējas: foto, video sēdes sākumā, pēc sēdes – Ministru kabineta 2. stāvā pie Zaļās zāles NTSP dalībpušu pārstāvji atbildēs uz mediju jautājumiem.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus, kas nav akreditēti darbam Ministru kabinetā, lūdzam pieteikt caurlaides Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā pa tālruni: 67082828.

Informāciju sagatavoja:
Maija Lāce
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vecākā referente
Tālr.: 67082924, 29146065
[email protected]

 

Dalies ar ziņu