Skip to main content

Pabriks aicina Daugavas vanagus atbalstīt no demokrātijas nogurušos

2013. gada 25.jūnijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalījās Daugavas vanagu Centrālās valdes svinīgajā aktā un uzrunā aicināja Daugavas vanagu biedrus atbalstīt tautiešus, kuri jūtas noguruši no demokrātijas.

„Jūs, Daugavas vanagu biedri, kuri lielu daļu savas dzīves esat pavadījuši demokrātiskās valstīs, esat pilsoniskās sabiedrības stūrakmens, un to esat pierādījuši jau daudzu gadu garumā,” uzsvēra ministrs. Viņš klātesošos aicināja stiprināt Latvijas sabiedrības demokrātisko stāju un ar savu piemēru rādīt, ka aktīva un izglītota sabiedrība no izcīnītās brīvības var daudz iegūt. „Esmu pārliecināts, ja kritīs demokrātija, nākamais solis ir arī neatkarības zaudēšana, tādēļ sabiedrības saliedēšana ir ļoti būtiska valsts pastāvēšanā,” norādīja A.Pabriks. Viņš uzsvēra, ka Latvijas armija un Zemessardze ir spēks, kas rūpējas par valsts ārējo drošību un ir gatavi cīnīties ārēju uzbrukumu gadījumā, taču daudz lielāks iekšējs spēks ir pati sabiedrība un tās solidaritāte.

Svinīgajā pasākumā aizsardzības ministrs klātesošos informēja arī par pagājušajā gadā Saeimas pieņemto lēmumu līdz 2020.gadam valsts aizsardzības budžetu pakāpeniski palielināt līdz 2% no IKP, kā arī par Latvijas plānu veidot NATO izcilības centru stratēģiskās komunikācijas jautājumos. Kā savas prioritātes viņš minēja arī Sauszemes brigādes stiprināšanu un mehanizācijas projekta uzsākšanu, kā arī papildus finansējuma iegūšanu Jaunsardzes attīstīšanai. „Jaunsardze ir organizācija, kurā tiek veidota mūsu tautas nākotne un sagatavoti patriotiski pilsoņi, tāpēc papildu atbalsta sniegšanu dažādu pasākumu rīkošanai uzskatu par ļoti būtisku,” uzsvēra A.Pabriks, norādot, ka jau šovasar jaunsargiem notiks vairāk nekā 10 vasaras nometnes.

Daugavas Vanagu centrālā valde apvieno Daugavas Vanagu organizācijas visā pasaulē: ASV, Kanādā, Austrālijā, Dienvidamerikā, Rietumu Eiropas zemēs un Latvijā. Daugavas Vanagu centrālās valdes priekšsēdētājs ir atv. flotes admirālis Andrejs Modris Mežmalis.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu