Skip to main content

Pabriks aicina Lāčplēša dienā godināt savu valsti un karavīrus

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks Lāčplēša dienā, 11. novembrī, aicina Latvijas iedzīvotājus godināt savu valsti un karavīrus, kuri pirms nepilna gadsimta to izcīnījuši.

„Aicinu būt savas valsts patriotiem ne tikai tad, kad mūsu hokejisti izcīna spožas uzvaras ledus arēnās, vai mūsu mākslinieki ar savu talantu pārsteidz pasauli, bet arī Lāčplēša dienā, kad pirms 92. gadiem karavīri guva izšķirošo uzvaru, lai mūsu valsts patiešām pastāvētu un nostiprinātos. Ja nebūtu šo drosmīgo vīru un sievu, nebūtu arī hokeja komandas un mākslinieku, kas pasaulē sevi pārstāvētu zem Latvijas karoga,” uzsver A. Pabriks.

Šajā dienā aizsardzības ministrs aicina godināt arī cilvēkus, kuri ir izvēlējušies savu dzīvi saistīt ar nacionālo aizsardzību un mūsdienās ir gatavi aizstāvēt savu valsti un tās iedzīvotājus pret potenciālu apdraudējumu: „Ir svarīgi šiem cilvēkiem – karavīriem, zemessargiem, jaunsargiem – parādīt, ka mēs viņu drosmi un apņemšanos novērtējam, ka mums rūp sava valsts un savi karavīri.”

A. Pabriks norāda, ka patriotisms nav kaut kas abstrakts – tā ir konkrēta rīcība, kas apliecina, ka mums ir svarīgi, kas notiek ar mūsu valsti, ar līdzcilvēkiem, tāpēc viņš uzskata, ka patriotiskām jūtām ikvienu būtu jāpavada arī ikdienas gaitās.

Informāciju sagatavoja:
Inga Saleniece
Ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 67335060
[email protected] 

Dalies ar ziņu