Skip to main content

Pabriks aicina Latvijas uzņēmējus izmantot CETA sniegtās priekšrocības

2017. gada 21. septembrī pagaidu kārtībā spēkā stāsies Eiropas Savienības – Kanādas starptautiskās tirdzniecības nolīgums (CETA). Par līgumu atbildīgais deputāts Eiropas Parlamentā Artis Pabriks aicina Latvijas uzņēmējus aktīvi izmantot tirdzniecības nolīguma sniegtās iespējas atvieglotam preču eksportam vai importam uz un no Kanādas.

“No 21. septembra lielākā daļa nolīguma stājas spēkā, tiek samazināta vai pilnībā atcelta lielākā daļa vēl šodien spēkā esošo tarifu, paverot jaunus apvāršņus Latvijas uzņēmējiem un iezīmējot jaunu pagrieziena punktu ES un Kanādas attiecībās.

 

Aicinu uzņēmējus nekavēties un apgūt CETA sniegtās priekšrocības jau no pirmās līguma spēkā stāšanās dienas, tādējādi veicinot sava uzņēmuma un visas valsts ekonomisko izaugsmi,”

 

saka A.Pabriks. “Kanāda Latvijai ir ciešs un uzticams sabiedrotais politikas un aizsardzības jomā, esmu gandarīts, ka tagad varēsim izvērst sadarbību arī ekonomikas jomā.”

Deputāts norāda, ka laikā, kad pasaulē pieņemas spēkā populisms un protekcionisma tendences, ES pierāda, ka tā spēj būt līderis starptautiskajā tirdzniecībā un celt tās standartus, ieviešot dzīvē modernāko, ambiciozāko un visaptverošāko starptautiskās tirdzniecības nolīgumu, kādu ES līdz šim noslēgusi.

 

Paredzams, ka CETA darbosies kā stimuls Eiropas ekonomikai un vecinās tās izaugsmi.

 

Šobrīd spēkā stāsies lielākā nolīguma daļa, būtiski samazinot birokrātisko procedūru apjomu, atvieglojot biznesa saišu veidošanos starp ES un Kanādu, samazinot barjeras savstarpējai preču, investīciju un pakalpojumu plūsmai. Tāpat tiks uzlabotas Eiropas uzņēmumu pozīcijas Kanādas tirgū, paverot jaunas iespējas tādās jomās kā telekomunikācija, enerģētika un jūras transports, kā arī sniedzot iespēju ES uzņēmumiem piedalīties Kanādas publiskā iepirkuma konkursos.

Sadaļas par investīciju aizsardzību, pieeju portfeļieguldījumu investīciju tirgum, Investīciju tiesas sistēmu, neautorizētu audiovizuālo ierakstu veikšanu kinoteātros stāsies spēkā brīdī, kad CETA būs ratificēta visu ES dalībvalstu parlamentos. Līdz šim ratifikācija notikusi Latvijas, Dānijas, Spānijas, Čehijas un Horvātijas parlamentos.


Informācija: www.artispabriks.lv

Dalies ar ziņu