Skip to main content

Pabriks apbalvos Eiropas Savienības Kaujas grupas karavīrus un zemessargus

2014.gada 10.janvārī plkst.10:00 aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandiera p.i. brigādes ģenerālis Juris Zeibārts un Zemessardzes komandieris pulkvedis Leonīds Kalniņš apbalvos Lielbritānijas vadītās Eiropas Savienības Kaujas grupas Latvijas kontingenta personālsastāvu.

Latvijas kontingents, kuru veidoja kājnieku rota no 2.Zemessardzes novada un štāba virsnieki, 2013.gada otrajā pusē dežurēja Lielbritānijas vadītajā Eiropas Savienības (ES) Kaujas grupā, kuras sastāvā bija arī Lielbritānijas, Lietuvas, Nīderlandes un Zviedrijas vienības. Šī bija pirmā reize, kad Zemessardze nodrošināja dalību ātrās reaģēšanas spēkos, pildot Latvijas starptautiskās saistības.

„Atrodoties dežūrā, zemessargi paralēli saviem ikdienas pienākumiem regulāri piedalījās mācībās un bija gatavi nepieciešamības gadījumā doties un pārstāvēt savas valsts bruņotos spēkus Kaujas grupai noteikto uzdevumu veikšanā. Šāda pašaizliedzība un drosme ir apliecinājums Latvijas patstāvīgajai gatavībai sniegt ieguldījumu kopējā drošībā un pildīt uzņemtās starptautiskās saistības,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

ES Kaujas grupas tika izveidotas 2004.gadā, un tās galvenais uzdevums ir sniegt palīdzību ES dalībvalstīm un citām valstīm, kurās izraisās krīze, kuru nav iespējams atrisināt diplomātiskā ceļā, ja izceļas ārēji vai iekšēji militāri draudi, nemieri un konflikti.

Līdz šim Latvija ES Kaujas grupā bija piedalījusies vienreiz – 2010.gada pirmajā pusgadā, kad dežūru veica 69 karavīri: Militārās policijas vads, Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas vienība, Nacionālā atbalsta grupa un štāba personāls. Savukārt nākamā Latvijas karavīru dežūra ES Kaujas grupā tiek plānota 2015.gadā.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu