Skip to main content

Pabriks ar Ķīnas Tautas Republikas nacionālās aizsardzības ministru pārrunās divpusējo sadarbību

No 12. līdz 15. maijam Latvijā vizītē uzturēsies Ķīnas Tautas Republikas Ministru prezidenta vietnieks, nacionālās aizsardzības ministrs, ģenerālis Lians Guanlie (Liang Guanlie).

„Vēsturiski Ķīna ir viena no pasaules varenākajām valstīm, lielākajām civilizācijām. Ņemot vērā pēdējo gadu izaugsmes tendences Āzijas reģionā, ir būtiski stiprināt kultūras, politiskās un ekonomiskās saites ar šī reģiona valstīm. Atšķirībā no Eiropas un ASV Ķīnā militārā nozare turpina attīstīties, tādēļ ir svarīgi veicināt savstarpējo sapratni par drošības situāciju pasaulē, jo drošība un aizsardzības ir sabiedrības politiskās un ekonomiskās dzīves sastāvdaļa,” norāda A. Pabriks.

13. maijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks kopā ar ģenerāli Lianu Guanlie noliks ziedus pie Kalpaka pieminekļa.

Savukārt 14. maijā A. Pabriks un L. Guanlie tiksies Aizsardzības ministrijā, lai pārrunātu aktuālos drošības jautājumus un diskutētu par Latvijas un Ķīnas divpusējo sadarbību, tai skaitā par mācībām un bruņoto spēku orķestru sadraudzību.

Tāpat aizsardzības ministrs informēs Ķīnas kolēģi par Latvijas aizsardzības jomas aktualitātēm, uzsverot aizsardzības sistēmas reformas ieguvumus.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu