Skip to main content

Pabriks ar Zviedrijas ārlietu ministru apmeklēs Līgatnes bunkuru

19. februārī aizsardzības ministrs Artis Pabriks ar Zviedrijas ārlietu ministru Karlu Biltu (Carl Bildt) pārrunāja abu valstu sadarbību aizsardzības jomā un apmeklēja bijušo PSRS bunkuru, kas atrodas rehabilitācijas centra „Līgatne” teritorijā.

 

Zviedrija, sākot no deviņdesmito gadu otrās puses līdz pat Latvijas pievienošanās NATO, ir bijusi viena no aktīvākajām valstīm materiāli-tehniskā atbalsta sniegšanā Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, nodrošinot ar dažādu bruņojuma un kaujas tehniku, munīciju, kā arī Jūras spēkus ar radiosakaru sistēmu u.c. veida ekipējumu. Latvijai uz Zviedrijai ir izveidojusies ilglaicīga sadarbība arī apmācības jomā, piemēram, sākot no 1998. gada Latvijas bruņoto spēku pārstāvjiem ir bijusi iespēja mācīties Zviedrijas militārajā akadēmijā. Turpmāk plānots sadarboties militārā ekipējuma uzturēšanas jautājumos.

 

Bijušais PSRS bunkurs atrodas 9m zem zemes un slepenības zīmogu tam noņēma tikai 2003. gadā. Tā bijusi viena no stratēģiski svarīgākajām vietām Padomju Latvijā kodolkara situācijas gadījumā, spēcīgākā autonomā saimnieciskā struktūra ar visu nepieciešamo un vismodernāko tā laika aprīkojumu.

 

Zviedrijas ārlietu ministrs Karls Bilts uzturas Latvijā Zviedrijas Ministru prezidenta Fredrika Reinfelta (Fredrik Reinfeldt) delegācijas sastāvā.

 

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: +371 67335254
[email protected]

Dalies ar ziņu