Skip to main content

Pabriks: Atbalstām reģionālo sadarbību, nevis jaunu komandstruktūru veidošanu

Rīt, 30. novembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies Eiropas Savienības (ES) aizsardzības ministru sanāksmē Ārlietu padomes ietvaros un Eiropas Aizsardzības aģentūras valdes sēdē aizsardzības ministru sastāvā, kas notiks Briselē, Beļģijā.

„Runājot par Eiropas Savienības plānošanas un vadības spēju attīstību jākoncentrējas uz spēju radīšanu un saglabāšanu, nevis jaunu vadības struktūru veidošanu,” uzsver A. Pabriks. „Gan NATO, gan dalībvalstu līmenī notikusi komandstruktūru samazināšana, tādēļ nav pamata veidot jaunas komandstruktūras ES līmenī, īpaši tad, ja tas saistīts ar lieliem finanšu ieguldījumiem.”

Ministri apspriedīs iniciatīvas Kopējā drošības un aizsardzības politikā, kā arī ES kaujas grupu attīstību un kopējo spēju attīstību, izmantojot resursu apvienošanu un reģionālo sadarbību.

Sanāksmē tiks diskutēts par ES militārajām operācijām, to skaitā EUNAVFOR operāciju „Atalanta”, kurā dien arī Latvijas karavīri. Ministri apspriedīs uzlabojumus, kas paaugstinātu efektivitāti cīņā pret pirātismu.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu