Skip to main content

Pabriks Berlīnē piedalīsies diskusijā par ES tirdzniecības politiku

2017.gada 7. martā, Berlīnē (Vācijā) Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks piedalīsies diskusijā “Laiks pēc CETA: Ko varam sagaidīt no ES tirdzniecības politikas nākotnē?”, kuru rīko Vācijas pārtikas un lauksaimniecības ministrija.

Balsojums Eiropas Parlamentā par ES-Kanādas starptautiskās tirdzniecības nolīgumu (CETA), kā arī ES-ASV starptautiskā tirdzniecības nolīguma (TTIP) tālākā virzība ir raisījusi plašas diskusijas par ES tirdzniecības politikas nākotni, pārtikas drošību kā arī Eiropas lauksaimniecības politiku. Šajā diskusijā plānots apspriest patērētāju drošības jautājumus liberalizētajā globālajā tirgū, diskutēt par iespējām noteikt starptautiskus tirdzniecības standartus, kas būtu saskaņā ar ilgtspējīgas attīstības mērķiem, kā arī runāt par to, ko lauksaimniecības industrija sagaida no tirdzniecības politikas.

 

“Par spīti tam, ka ļoti būtiska daļa no darbavietām ES dalībvalstīs ir tieši vai pastarpināti atkarīgas no starptautiskās tirdzniecības, arvien pieaugošās protekcionisma tendences dažās valstīs ir raisījušas diskusijas par starptautiskās tirdzniecības nākotni. Uzskatu, ka šobrīd, kad Eiropas ekonomika piedzīvo zināmu stagnāciju, tieši starptautiskā tirdzniecība ir tā, kas dos otru elpu attīstībai,” uzskata Artis Pabriks.

 

Diskusijā piedalīsies arī Vācijas pārtikas un lauksaimniecības ministrs Kristians Šmits (Christian Schmidt), Klaus Millers (Klaus Müller) no Vācijas patērētāju organizāciju federācijas, kā arī Kristofs Minhofs (Christoph Minhoff) no Vācijas pārtikas industriju federācijas.

Dalies ar ziņu