Skip to main content

Pabriks gandarīts par vienbalsīgi pieņemto Valsts aizsardzības koncepciju

Šodien, 10. maijā, Saeima vienbalsīgi pieņēma Valsts aizsardzības koncepciju.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks izsaka gandarījumu, ka gan pozīcija, gan opozīcija ir vienojušās vienbalsīgā balsojumā un apstiprinājušas vienu no svarīgākajiem valsts drošības dokumentiem, kas paredz arī aizsardzības izdevumu palielināšanu līdz 2% no IKP līdz 2020. gadam.

„Ar šo balsojumu parlaments ir devis valdībai uzdevumu, un es kā aizsardzības ministrs ceru, ka gan šī, gan nākamās valdības nodrošinās šī uzdevuma izpildi,” uzsver A.Pabriks. „Ir pienācis laiks Latvijai no drošības patērētājas kļūt par drošības vairotāju.”

Valsts aizsardzības koncepcija izriet no militāro draudu analīzes un dod vadlīnijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) tālākās attīstības plānošanai.

Koncepcijā izceltie trīs valsts aizsardzības pamatprincipi ir kolektīvā aizsardzība, minimālās pašaizsardzības spējas un atbalsts civilajai aizsardzībai, savukārt galvenie NBS attīstības virzieni – agrās brīdināšanas spējas, sākotnējās pašaizsardzības spējas un uzņemošās valsts atbalsta stiprināšana. Kā prioritāte tiek noteikta sauszemes spēku spēju attīstība, savukārt kā galvenā bruņoto spēku rezerve tiek izcelta Zemessardze.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu