Skip to main content

Pabriks konferencē Stokholmā diskutēs par reģionālās drošības izaicinājumiem

27.maijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks darba vizītē apmeklēs Stokholmu, kur uzstāsies konferencē „Drošība Baltijas jūras reģionā 2013” („Security around Baltic 2013”), diskutējot par reģionālajiem drošības un sadarbības jautājumiem.

Ministrs savā runā akcentēs Eiropas jaunos izaicinājumus, to skaitā nepieciešamību sadarboties ciešāk un vairāk ieguldīt aizsardzībā, īpaši pēc ASV pievēršanās Āzijas un Klusā okeāna reģionam. Tāpat ministrs informēs par Latvijas ieceri veidot Rīgā NATO izcilības centru stratēģiskās komunikācijas jautājumos.

Konferencē piedalīsies arī Zviedrijas Ārpolitikas institūta direktore Anna Jardfelta, Lietuvas ārlietu ministra vietnieks Rolandas Kriščiūnas, Krievijas opozīcijas līderis Boriss Ņemcovs un citi.

Vizītes laikā A.Pabriks tiksies ar Zviedrijas parlamenta Ārlietu komisijas vadītāju Sofiju Arkelstēnu un bijušo Ārlietu komisijas vadītāju Hansu Valmarku, kas darbojas arī Aizsardzības komisijā un Baltijas sadraudzības grupā.

Konference „Drošības Baltijas jūras reģionā” tiek organizēta pirmo gadu. Tās organizatori uzskata, ka kopš Aukstā kara beigām starp Baltijas jūras reģiona valstīm ir izveidojusies cieša politiskā un ekonomiskā partnerība, savukārt sadarbība aizsardzības jomā ir jāuzlabo.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu