Skip to main content

Pabriks: lai cīnītos ar mūsdienu izaicinājumiem, nepieciešama lielāka NATO dalībvalstu sadarbība

20. maijā NATO samita ietvaros notikušajā aizsardzības ministru tikšanās reizē Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks norādīja, ka, lai cīnītos ar mūsdienu izaicinājumiem, nepieciešama ciešāka un vienotāka sadarbība starp NATO dalībvalstīm. Aizsardzības ministri bija vienisprātis, ka mūsdienu sabiedrība saskaras ar daudz sarežģītākiem un komplicētākiem draudiem visā alianses pastāvēšanas vēsturē.

Ministri vienojās, ka, neskatoties uz dalībvalstu budžeta problēmām, 2% no IKP aizsardzības izdevumiem ir mērķis, uz kuru jātiecas visām dalībvalstīm, jo nedrīkst taupīt uz nākamo paaudžu drošības rēķina.

A. Pabriks informēja, ka Latvija šo mērķi jau ir nostiprinājusi pirms divām nedēļām Saeimā apstiprinātajā Valsts aizsardzības koncepcijā: „Aizsardzības budžeta palielināšana nav vienkāršs uzdevums, jo mūsdienu apdraudējumi ne vienmēr sabiedrībai ir pamanāmi un saprotami, taču politiķiem jāpieņem atbildīgi lēmumi, kas vērsti uz drošības palielināšanu alianses dalībvalstīs.”

Sanāksmes laikā ministri diskutēja arī par to, kā praktiski nodrošināt NATO Čikāgas samitā pieņemtos lēmumus par NATO spēju attīstību līdz 2020.gadam, jo īpaši augošu finansiālo slogu aizsardzības budžetiem. Viens no samita mērķiem ir veicināt attīstību tuvākajā desmitgadē, norādot prioritātes, nostiprinot valstu sadarbību un uzlabojot aizsardzības plānošanas procesu.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu