Skip to main content

Pabriks: Lielbritānijas lēmums – spēcīgs signāls gan Latvijas sabiedrībai, gan potenciālajiem agresoriem

Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks ļoti pozitīvi vērtē Lielbritānijas lēmumu sūtīt savus karavīrus uz Baltijas valstīm un atzīst, ka Lielbritānija vienmēr bijis uzticams partneris drošības jomā.

“Lielbritānija ir viena no spēcīgākajām NATO valstīm, un vienmēr esam varējuši uz to paļauties. Šis Lielbritānijas lēmums ir ļoti spēcīgs signāls gan Latvijas sabiedrībai, par to, ka mums ir spēcīgs plecs, uz kuru paļauties, gan arī brīdinājums potenciālajiem agresoriem,” uzskata Pabriks.

Viņš atzīst, ka Lielbritānija ir bijis uzticams partneris arī politiski, tādēļ, būdams aizsardzības ministrs, ir iestājies par sadarbības padziļināšanu ar šo valsti: “2013. gadā Latvijas zemessargi ieguva milzīgu pieredzi un būtiski palielināja savas kaujas spējas, ES kaujas grupas ietvaros trenējoties Lielbritānijā. Tāpat ļoti pozitīva pieredze izveidojusies, no Lielbritānijas iepērkot mazlietotas un atjaunotas kāpurķēžu kaujas mašīnas; dažas no tām jau sasniegušas Latviju. Uzskatu, ka sadarbības iespējas ar Lielbritāniju vēl joprojām nav izsmeltas un labā prakse jāturpina, piemēram, starptautisko misiju ietvaros.”

Tajā pašā laikā Pabriks norāda, ka Latvijai ir jāpilda savi solījumi un pašai jāiegulda lielāki līdzekļi drošības jomā, mērķtiecīgi virzoties uz 2% no IKP novirzīšanas valsts aizsardzībai.

Informāciju sagatavoja:
Inga Saleniece
Eiropas Parlamenta deputāta palīdze
Tālr.: +371 26564629
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu