Skip to main content

Pabriks Liepājā atklās Latvijas Centrālās padomes 70.gadadienai veltītu pasākumu

Ceturtdien, 22.augustā plkst. 14:00 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks Latvijas Centrālās padomes (LCP) 70.gadadienai veltīts pasākums ar aizsardzības ministra Arta Pabrika un Liepājas domes priekšsēdētāja Ulda Seska piedalīšanos.

Latvijas Kara muzeja vēsturniece Ieva Kvāle interesentus iepazīstinās ar 1944. gada 17. martā sastādīto Latvijas Centrālās padomes Memorandu, kurā nozīmīgi Latvijas politiskie un kultūras darbinieki deklarēja nepieciešamību nekavējoties atjaunot Latvijas Republikas faktisko suverenitāti un izveidot Latvijas valdību. Memorands ir iekļauts UNESCO Pasaules digitālajā bibliotēkā, un tā oriģināls glabājas Kara muzejā. Savukārt Dr. hist. Kārlis Kangeris uzstāsies ar referātu „Skats no Zviedrijas: valsts vara, slepenie dienesti un Latvijas Centrālā padome”.

Pasākumā būs izdevība noskatīties arī režisores Dzintras Gekas 2011.gadā uzņemto filmu „Konstantīns”, kā arī tikties ar pašu režisori.

„Latvijas vēsture nav jādala vācu un krievu laikā, bet jāatceras, ka bija arī šī trešā iespēja, trešā izvēle, kuru izvēlējās daudz Latvijas patriotu, kas negribēja pieņemt nevienu no šiem režīmiem,” norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks. „Latvijas Centrālā padome ir ļoti labs piemērs, uz kādiem pamatiem būvēt Latvijas valsti – politiķi un inteliģence, kas norādīja iespēju sadarbībai ar demokrātiskajām Eiropas valstīm, kā arī militārā un civilā iesaiste, lai šīs ieceres realizētu.”

Šā gada 13.augustā apritēja 70 gadi kopš profesora Konstantīna Čakstes vadībā Rīgā, Pārdaugavā tika dibināta Latvijas Centrālā padome – nelegāla politiska apvienība, kuras misija Otrā pasaules kara laikā bija skaidrot ārvalstu sabiedrībai, ka Latvijai nav pieņemama neviena okupācija. Viens no LCP darbības panākumiem bija bēgļu laivu satiksmes organizēšana starp Kurzemes piekrasti un Gotlandes salu.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!
Aicinām Jūs piedalīties Latvijas Centrālās padomes 70.gadadienai veltītajā pasākumā 22.augustā plkst.14:00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē, Rožu laukumā 5/6. Lūdzu pieteikt savu dalību Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā, zvanot pa tālruni 67335062 vai rakstot uz [email protected] Nepieciešamības gadījumā nodrošināsim transportu no Rīgas uz Liepāju un atpakaļ.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālr.: 67335062
[email protected]

Dalies ar ziņu