Skip to main content

Pabriks pateicas Ungārijai par iesaisti gaisa telpas patrulēšanas nodrošināšanā virs Baltijas

Šodien, 17. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Ungārijas aizsardzības ministru Čabu Hendi (Csaba Hende) un izteica gandarījumu par Ungārijas lēmumu no 2015. gada iesaistīties patrulēšanā NATO gaisa telpā virs Baltijas. Aizsardzības ministrs informēja, ka Latvija un pārējās Baltijas valstis ir apņēmušās palielināt savu ieguldījumu un atbalstu valstīm, kas nodrošina gaisa telpas patrulēšanu.

A. Pabriks atzinīgi novērtēja Ungārijas plānu piedalīties mācībās „Steadfast Jazz 2013”, kuru uzņemšana šā gada novembrī Latvijai ir liels gods un izaicinājums.

Ministri bija vienisprātis, ka vieni no lielākajiem izaicinājumiem šobrīd ir kiberdrošība, enerģētikas un informācijas telpas drošība. Č. Hendi norādīja, ka Ungārija pēdējo gadu laikā ļoti rūpīgi pievērsusies enerģija diversifikācijas jautājumam, lai palielinātu enerģētikas drošību.

Tikšanās laikā Ungārijas aizsardzības ministrs tika iepazīstināts ar krīzes laikā veiktajām reformām Aizsardzības ministrijā un Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS), kā arī ar 2012. gadā pieņemto Valsts aizsardzības koncepciju, kas paredz līdz 2020. gadam pakāpeniski palielināt aizsardzības budžetu līdz 2% no IKP, un NBS attīstības plānu. Č. Hendi atzina, ka arī Ungārija, samazinoties valsts aizsardzības budžetam, veikusi līdzīgas reformas.

Ministrs uzsvēra, ka tuvākajos gados plānots īstenot NBS mehanizācijas projektu, uzlabojot bruņoto spēku aprīkojumu. „Latvijas mērķis ir maza, mobila, profesionāla, informēta armija,” uzsvēra A. Pabriks.

Tikšanās laikā ministri pārrunāja arī NATO aktualitātes, iesaisti starptautiskajā operācijā Afganistānā līdz 2014. gadam un pēc atbildības nodošanas, kā arī divpusējās sadarbības aktualitātes.

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu