Skip to main content

Pabriks piedalīsies vienības karoga pasniegšanā Sauszemes spēku kājnieku brigādei

Piektdien, 16.novembrī, Valsts prezidents Andris Bērziņš pasniegs Sauszemes spēku kājnieku brigādei vienības karogu.

Karoga pasniegšanas ceremonijā piedalīsies aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, kā arī regulāro spēku un Zemessardzes vienību komandieri un kājnieku brigādes karavīri.
Karoga labajā pusē attēlota starveida kokarde – saulīte, zem emblēmas kājnieku brigādes dibināšanas datums – 2006.gada 14. septembris – zeltītā krāsā. Virs centrālās emblēmas puslokā zeltītā krāsā vienības nosaukums – Sauszemes spēku kājnieku brigāde. Kā norāde par piederību Latvijai karoga stūros stilizēti latviešu tautas ornamenti. Karoga kreisajā pusē centrā attēlota Sauszemes kājnieku brigādes atloka un uzpleču zīme, kas ietver ozollapu vainagu, sudrabotus sakrustotus ieročus un sudrabotas krāsas degbumbu. Virs emblēmas zeltītā krāsā izšūta vienības devīze – „Vienotībā spēks”.

Kājnieku brigāde nodrošina vispusīgu kaujas sagatavošanu nacionālajiem bataljoniem, kaujas atbalsta un nodrošinājuma vienībām, komplektē un nosūta savas apakšvienības uz operāciju rajonu, nodrošinot to nepārtrauktas kaujas spējas un uzdevuma izpildi. Kājnieku brigādes komandieris ir pulkvedis Dzintars Roga.

Sauszemes spēku kājnieku brigādi veido brigādes štābs, 1.un 2.kājnieku bataljons, Kaujas atbalsta bataljons, Kaujas nodrošinājuma bataljons un Štāba un sakaru rota.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!
Ceremonija notiks 16. novembrī plkst. 15:15 Apvienotajā štābā, Krustabaznīcas ielā 9/11. Aicinām pieteikt savu dalību karoga pasniegšanas ceremonijā līdz 16. novembra plkst.11, rakstot uz e-pastu [email protected].

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu