Skip to main content

Pabriks risinās Jelgavas Zemessardzes telpu jautājumu

Piektdien, 18. februārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks apmeklēja Zemessardzes 52. kājinieku bataljonu Jelgavā un par vienu no galvenajām problēmām atzina telpu remonta jautājumu. Tā kā vēsturiskās Latvijas armijas telpas, kurā izvietots bataljons, atrodas Jelgavas domes īpašumā un jautājums par to izmantošanu ilgtermiņā nav atrisināts, tās ir ļoti sliktā stāvoklī. Ministrs šo jautājumu tuvākajā laikā ieplānojis pārrunāt ar Jelgavas domes vadību.

Tāpat, līdzīgi kā citos bataljonos, problēmas sagādā arī nepietiekamais un novecojušais materiāli tehniskais nodrošinājums.

A. Pabriks iepazinās arī ar bataljona darbību un iesaisti valsts teritorijas un sabiedrības aizsardzībā, augsti novērtējot zemessargu sniegto atbalstu un patriotismu, pildot savus pienākumus.

Zemessardzes attīstību A.Pabriks ir definējis kā vienu no savas darbības galvenajām prioritātēm, tāpēc jau panākta vienošanās par zemessargu iesaistīšanu atbalsta sniegšanā Valsts policijai sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā, kā arī minimāli atjaunoti līdzekļi, lai nodrošinātu kompensācijas zemessargiem par dienesta pienākumu veikšanu papildu viņu tiešajam darbam. Konceptuālā līmenī uzsākts darbs pie tā, lai motivētu rezerves karavīrus iesaistīties Zemessardzē un Zemessardze būtu izmantojama kā NBS regulāro vienību aktīva rezerve miera laikā.


Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: +371 67335045
[email protected]

Dalies ar ziņu