Skip to main content

Pabriks Starptautiskajā Globālās drošības seminārā runās par ekonomiskās krīzes radītajiem izaicinājumiem drošības jomā

No 16. līdz 18. jūnijam aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies 28. Starptautiskajā Globālās drošības seminārā Parīzē, Francijā, kur tiks pārrunāti globālās drošības izaicinājumi šajā dekādē.

Seminārā tiks diskutēts par kiberdrošību, drošības izaicinājumiem Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā, kā arī par politisko situāciju Balkānos un Melnās jūras reģionā.

Aizsardzības ministrs uzstāsies ar uzrunu „Ekonomiskā krīze un tās radītie izaicinājumi drošības jomā”.

Šogad seminārā piedalīsies arī Beļģijas, Zviedrijas, Polijas, Turcijas, Horvātijas, Slovēnijas, Melnkalnes, Bosnijas un Hercegovinas un Bulgārijas aizsardzības ministri, kā arī NATO pārstāvji, militārās industrijas pārstāvji un augsta līmeņa militārie vadītāji.

Papildus ministrs tiksies ar Francijas aizsardzības ministru Žerāru Lonžuē (Gérard Longuet) un pārrunās Francijas un Latvijas sadarbību aizsardzības nozarē, tai skaitā nemilitāro kravu tranzītu uz Afganistānu, patrulēšanu NATO gaisa telpā virs Baltijas, kā arī sadarbību starp Francijas un Latvijas Jūras spēkiem.

Semināru rīko Stratēģisko lēmumu izpētes centrs (Center of Strategic Decision Research), kas atrodas netālu no Stenforda universitātes Kalifornijā. Vairāk nekā 20 gadus šis centrs rīko ikgadēju drošības semināru, kas notiek lielākajās Eiropas pilsētās. Šajos semināros piedalās politiskie, militārie un akadēmiskie līderi no Ziemeļamerikas, Eiropas, Āzijas un Āfrikas valstīm, lai pārrunātu globālās drošības izaicinājumus.


Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335224
[email protected]

 

Dalies ar ziņu