Skip to main content

Pabriks tiekas ar Afganistānā dienošo karavīru tuviniekiem

Šodien, skanot Ziemassvētku dziesmām un bērnu čalām, Latvijas Kara muzejā noritēja starptautiskajā operācijā Afganistānā dienošo karavīru ģimeņu un tuvinieku tikšanās ar aizsardzības ministru Arti Pabriku un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieri ģenerālmajoru Raimondu Graubi.

Aizsardzības ministrs A. Pabriks savā uzrunā izteica pateicību tuviniekiem par viņu sniegto atbalstu karavīriem: „Šodien, sūtot labas domas un vēlējumus karavīriem, kas šo svētku laiku sagaida tālu prom no mājām – Afganistānā, mēs varam būt lepni ar mūsu lieliskajiem karavīriem, par kuru labo sagatavotību un profesionalitāti nav šaubu.” Aizsardzības ministrs uzsvēra, ka gandrīz katra latvieša ģimenē kāds no radiniekiem ir bijis karavīrs, kas reiz cīnījies par mūsu valsts brīvību vai drošību: „Karavīrs tā nav tikai profesija, tas ir dzīvesveids. Dzīvesveids, kuru izdzīvojat arī Jūs – karavīru ģimenes. Paldies Jums par to!” Ministrs novēlēja tuviniekiem gaišus Ziemassvētkus un veiksmīgu Jauno gadu, aicinot šajā svētku laikā padomāt par vērtībām mūsu dzīvēs, kurām ikdienas steigā neatliek laika.

NBS komandieris ģenerālmajors R. Graube sniedza ieskatu par aktuālajiem Latvijas karavīru uzdevumiem starptautiskajā operācijā Afganistānā un pateicās par tuvinieku atbalstu karavīriem dienestā. „Karavīri starptautiskajā operācijā pilda sarežģītus uzdevumus, lai mūsu valsts un iedzīvotāji varētu būt drošībā,” uzsvēra NBS komandieris un novēlēja tuviniekiem gaišiem notikumiem piepildītu svētku laiku un laimīgu Jauno gadu.

Karavīru tuviniekus priecēja NBS saksofonu kvartets un dziedātāji no Golgāta draudzes, kas radīja Ziemassvētku noskaņu. Pasākuma laikā karavīri dalīja Ziemassvētku dāvaniņas mazajiem pasākuma dalībniekiem.

Īpašus Ziemassvētku sveicienus karavīriem Afganistānā sarūpēja arī Latvijas skolēni, kas izgatavoja karavīriem sargeņģeļus, un Latgales audžuģimeņu bērni, kas sagatavoja krāsainus apsveikumus un vēlējumus Ziemassvētkos.

Neformālā gaisotnē aizsardzības ministrs un NBS komandieris pārrunāja ar karavīru tuviniekiem aktuālākos jautājumus saistībā ar dienestu starptautiskajā operācijā.

 

Informāciju sagatavoja:
Dace Kundrāte
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: +371 67335254
[email protected]

Dalies ar ziņu