Skip to main content

Pabriks tikās ar Dānijas un Lielbritānijas vēstniekiem

24. novembrī aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Dānijas vēstnieku Pēru Karlsenu (Per Carlsen) un Lielbritānijas vēstnieku Endrjū Soperu (Andrew Soper).

Ministrs ar Dānijas vēstnieku pārrunāja divpusējo sadarbību, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbību, kā arī par politiskajām aktualitātēm un sadarbību militāro mācību jomā.

Dānija ir bijusi viena no vadošajām Ziemeļvalstīm politiskā atbalsta un praktiskās palīdzības sniegšanā Latvijai. Sadarbība ar Dāniju notikusi vairāku projektu ietvaros, piemēram, aizsardzības plānošanas, personāla vadības un apmācības, NATO drošības investīciju programmas u. c. jomās. Dānija turpina sniegt praktiskas vadlīnijas Latvijas bruņoto spēku attīstībai. Dānijas un Latvijas aizsardzības ministri ir parakstījuši nodomu protokolu par abu valstu sauszemes spēku savietojamību.

Arī ar Lielbritānijas vēstnieku notika sarunas par divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, t.sk. par militārajām mācībām un NATO nemilitāro kravu tranzītu uz Afganistānu. Tika apspriesti arī NATO Lisabonas samita rezultāti, kā arī Lielbritānijas iesaiste Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā.

Latvijas un Lielbritānijas sadarbības ietvaros norisinājusies virsnieku un instruktoru apmācība, militārās mācības, militārās studijas, Lielbritānijas kolēģi snieguši konsultācijas Latvijas NBS apmācību sistēmas izveidē. Turklāt kopš 2010.gada marta, kad Latvija uzsāka nemilitāro kravu tranzītu uz Afganistānu, ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar Lielbritāniju, un trīs sekmīgos pārvadājumos Afganistānā nogādāti arī vairāki Lielbritānijas konteineri – šo sadarbību plānots turpināt nākamgad.
Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu