Skip to main content

Pabriks tiksies ar ES Apmācības misijas Mali Latvijas kontingenta karavīriem

Pirmdien, 8. aprīlī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube svinīgā ceremonijā uz operāciju rajonu pavadīs Latvijas kontingenta karavīrus, kuri 14. aprīlī sāks dienestu Eiropas Savienības (ES) Apmācības misijā Mali.

7. martā Saeima apstiprināja lēmumu "Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīru dalību Eiropas Savienības militārajā misijā, lai palīdzētu Mali bruņoto spēku apmācībā".

Militārajā apmācības misijā piedalīsies divi Latvijas karavīri – virsnieks un instruktors -, kuri Mali uzturēsies sešus mēnešus līdz viņus nomainīs nākamais sastāvs.

ES 18. februārī sāka Apmācības misiju Mali, kuras mērķis ir atbalstīt Mali bruņoto spēku apmācību un reorganizāciju.
Apmācības misija ir paredzēta, lai palīdzētu uzlabot Mali bruņoto spēku militārās spējas un tādējādi dotu tiem iespēju civilo iestāžu pakļautībā atjaunot valsts teritoriālo integritāti.

Apmācības misijas personāls sniegs konsultācijas un militāru apmācību Mali bruņotajiem spēkiem, aptverot tādus jautājumus kā vadība un kontrole, loģistika un cilvēkresursi, kā arī starptautiskās humanitārās tiesības, civiliedzīvotāju aizsardzība un cilvēktiesības.

Misija neiesaistīsies kaujas operācijās.

Misijas štābs izvietots valsts galvaspilsētā Bamako, savukārt mācības plānotas Kulikoro, kur savus dienesta pienākumus veiks arī Latvijas karavīri ar franču valodas zināšanām, kas kalpos kā galvenais saziņas līdzeklis ar Mali bruņotajiem spēkiem un iedzīvotājiem, kuri pārstāv dažādas vietējās tautības.

Pašreiz Latvijas karavīri dienesta pienākumus pilda ES vadītajā pretpirātisma operācijā „Atalanta” Somālijas piekrastē un NATO vadītajos Starptautiskajos drošības atbalsta spēkos Afganistānā.

Kopš 1. janvāra NATO Reaģēšanas spēku sastāvā dežurē viens Jūras spēku flotiles kuģis, bet dežūru ES Kaujas grupā Latvijas kontingents, kas veidots uz Zemessardzes bāzes, sāks 1. jūlijā.

Informāciju sagatavojusi:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa.
Tālr.: 67335135, 26435189
[email protected]

Dalies ar ziņu