Skip to main content

Pabriks: Turcijas iestāšanās Eiropas Savienībā veicinātu reģiona drošību

Šodien, 17. septembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalījās Rīgas konferences 2011 diskusijā „Vai Turcija ir spējīga novērst plaisu starp Āziju un Eiropu?”

„Mums ir jāsaprot, kāda ir Turcijas nozīme un ietekme reģionā. Nenoliedzami šī valsts ir kļuvusi par nozīmīgu reģionālo spēlētāju ar savu attīstības modeli un sadarbības iespējām gan ar Ziemeļāfrikas, gan Tuvo Austrumu reģiona valstīm,” norādīja A. Pabriks.

Viņš arī uzsvēra, ka Turcija ir faktiski vienīgā, kas spēj būt starpnieks starp Eiropas Savienību (ES) un Tuvajiem un Vidējiem Austrumiem. Turcija varētu sniegt nozīmīgu ieguldījumu reģiona drošībā un veicināt sadarbību ar Islāma valstīm un radikālām organizācijām.

Aizsardzības ministrs atgādināja, ka jautājums par Turcijas iestāšanos ES ir aktuāls jau ilgu laiku, tādēļ ir jāpieņem lēmumi par sadarbību un iespējām, ko paver Turcijas iestāšanās ES. „Ir jāņem vērā, ka Turcijas pievienošanās ES pavērtu iespēju veikt nepieciešamās reformas pašā organizācijā, veicinot tās attīstību,” norādīja ministrs.

A. Pabriks norādīja uz nepieciešamību turpināt regulāras diskusijas par Turcijas lomu un ietekmi globālajos drošības procesos, jo līdz šim samērā maz bijis vispusīgas analīzes par to, kā arī akcentēja, ka, analizējot Turciju, ir jāņem vērā racionālie un subjektīvie iemesli, kas šobrīd ir bijis kā šķērslis valsts dalībai ES.

Informāciju sagatavoja:
Dace Kundrāte
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālr.: +371 67335254,+ 371 29211247
[email protected]

 

Dalies ar ziņu