Skip to main content

Pabriks: Vācija apliecina, ka Baltijas robežu pārkāpšana netiks pieļauta

2014. gada 29. aprīlī Saeimas deputāts Artis Pabriks tikās ar Vācijas Ārlietu ministrijas plānošanas departamenta vadītāju Tomasu Bageru, kurš apliecināja, ka Baltijas, Eiropas Savienības un NATO robežas ir sarkanā līnija, kura nedrīkst tikt pārkāpta no citu valstu puses.

A.Pabriks: “Tikšanās laikā Vācijas amatpersonas apliecināja, ka Baltijas valstu robežu pārkāpšana no jebkāda agresora puses netiks pieļauta, jo Baltijas valstis ir Eiropas Savienības un NATO dalībvalstis. Vācija ir gatava sniegt palīdzību, ja tāda nepieciešamība rastos.”

Diskutējot par Vācijas un Latvijas pozīcijām Ukrainas jautājumā Tomas Bagers uzsvēra, ka Vācija cenšas sabalansēt efektīvu sankciju ieviešanu ar vienotu Eiropas politiku. Vācijas amatpersonas uzskata, ka galvenais uzdevums ir noturēt politikas vienotību ES, kas nav viegls uzdevums, jo dalībvalstu vidū ir ļoti atšķirīgi viedokļi par nepieciešamo rīcību.

Skaidrojot Latvijas pozīciju A.Pabriks norādīja, ka Latvija stingri nosoda Krievijas militāro agresiju Ukrainā un uzsver Latvijas nemainīgo atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai. Krievijas rīcība vērtējama kā pretlikumīga, apzināta un plānota iejaukšanās.

Puses pārrunāja arī divpusējo attiecību attīstību starp Latviju un Vāciju, ka arī diskutēja par papildus drošības garantijām Baltijas valstīm.

Informāciju sagatavoja:
www.artispabriks.lv

Dalies ar ziņu