Skip to main content

Pabriks: valsts drošība ir labklājības ķīla

Saeimā pirmo reizi notiekošajās ārpolitikas debatēs aizsardzības ministrs Artis Pabriks sacīja, ka aizsardzības un drošību politika vienmēr ir bijusi viena no galvenajām ārpolitikas prioritātēm.

A. Pabriks norādīja, ka Latvijai ir nozīmīga dalība aliansēs – gan drošības, gan ekonomikas stabilitātes dēļ. Kā galvenos sadarbības pīlārus ministrs nosauca NATO un ASV.

„Amerika kā stratēģiskais partneris mums parasti pirmkārt nozīmē drošību, bet mēs neesam pilnvērtīgi izmantojuši ekonomiskās iespējas, lai vairāk piesaistītu Amerikas biznesu Latvijā,” sacīja aizsardzības ministrs. Kā pozitīvo piemēru A. Pabriks minēja, ka ASV līdz šim ieguldījusi jau 80 miljonus dolāru militārajā palīdzībā Latvijai.

„Ir ļoti būtiski, lai Latvija varētu ietekmēt lēmumus, pirms tie tiek pieņemti,” uzsvēra ministrs, pieminot Mistral karakuģa pārdošanu Krievijai, kas NATO iekšienē netika apspriests pietiekami.

Tāpat ministrs norādīja, ka nepieciešams panākt, lai ES un NATO būtu pēc iespējas pārklātākas savā reģionā.

Ministrs uzsvēra, ka Latvijai jābūt aktīvai starptautiskajās operācijās, un no Afganistānas aiziet varēs tikai tad, kad šī vairs nebūs teroristu un narkotiku eksporta zeme. „Civilā iesaiste šeit ir svarīga. Jo ātrāk mēs palīdzēsim Afganistānai attīstīties, jo ātrāk mūsu karavīri atgriezīsies mājās,” sacīja A. Pabriks.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335224
[email protected]

Dalies ar ziņu