Skip to main content

Papildināta Ministru prezidenta padomnieku komanda

Ministru prezidenta Valda Dombrovska padomnieku komandai pievienojušies Ints Dālderis, Sarmīte Ēlerte un Pēteris Viņķelis, kas premjeru konsultēs kultūras, politikas, sabiedrības integrācijas, nacionālās identitātes un Eiropas Savienības jautājumos.

No 14. novembra Ints Dālderis uzsācis pildīt Ministru prezidenta padomnieka kultūras un politikas plānošanas jautājumos pienākumus. Iepriekš I.Dālderis bijis Ministru prezidenta parlamentārais sekretārs, 10. Saeimas deputāts un kultūras ministrs, kā arī vadījis Latvijas Nacionālās operas simfonisko orķestri un Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri.

Sarmīte Ēlerte no 16. novembra kļuvusi par Ministru prezidenta ārštata padomnieci nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas jautājumos. Sarmītes Ēlertes vadībā Kultūras ministrijā tika izstrādātas un valdībā pieņemtas Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas pamatnostādnes. Kopš atmodas laika S. Ēlerte ir bijusi aktīva pilsoniskās sabiedrības pārstāve un ilgus gadus laikraksta Diena galvenā redaktore.

Savukārt Pēteris Viņķelis no 25. novembra būs premjera ārštata padomnieks Eiropas Savienības jautājumos. P. Viņķelis vada Eiropas parlamenta deputātes Sandras Kalnietes biroju un iepriekš ilgstoši darbojies Latvijas diplomātiskajā dienestā un sabiedriskajās organizācijās.

Tāpat kā līdz šim V. Dombrovska biroju turpina vadīt Olita Augustovska, ārlietu jautājumos premjeru turpina konsultēt Solveiga Silkalna, juridiskajos jautājumos Sandra Bukane, tautsaimniecības jomā – Gints Freimanis, bet preses sekretāra pienākumus pilda Mārtiņš Panke.

Kā ārštata padomnieki turpina strādāt premjera padomnieks lauksaimniecības jautājumos Uldis Krievārs, padomnieks valsts pārvaldes jautājumos Edvards Kušners, padomnieks finanšu jautājumos Igors Rodins, padomniece nacionālās drošības jautājumos Ilze Pētersone – Godmane, padomniece projektu vadības jautājumos Maija Celmiņa un padomnieks zinātnes jautājumos Ivars Lācis.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
tālr. 26556965, 67082865
[email protected]

 

Dalies ar ziņu