Skip to main content

Paplašina ERAB darbību Vidusjūras dienvidu un austrumu reģionā

Otrdien, 21. februārī Ministru kabineta (MK) sēdē apstiprināja grozījumus Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) Dibināšanas līgumā, lai stātos spēkā ERAB darbības ģeogrāfiskā paplašināšana Vidusjūras dienvidu un austrumu reģionā.

ERAB Dibināšanas līgumā šobrīd ir definēts, ka ERAB darbības valstis ir Centrālās un Austrumeiropas valstis, kā arī Mongolija. Ņemot vērā oficiālos Ēģiptes un Marokas pieteikumus kļūšanai par ERAB saņēmējvalstīm, ERAB pilnvarnieku gada sanāksmes laikā tika pieņemts lēmums izstrādāt priekšlikumu paplašināšanas ģeogrāfiskajam pārklājumam, kā arī priekšlikumus grozījumiem ERAB Dibināšanas līgumā paplašināšanas juridiskai apstiprināšanai.

Lai izstrādātās rezolūcijas par grozījumiem Dibināšanas līgumā ERAB darbības ģeogrāfiskai paplašināšanai un ERAB Speciālā fonda līdzekļu izmantošanai potenciālajām saņēmējvalstīm stātos spēkā, dalībvalstīm jāinformē ERAB par piekrišanu grozījumiem. Grozījumi paredz papildināt valstu loku, kurās ERAB var īstenot savu darbību, pievienojot valstis, kas atrodas Vidusjūras dienvidu un austrumu krastos, t.i. Maroku, Alžīriju, Tunisiju, Lībiju, Ēģipti, Jordānu, Libānu, Sīriju un Izraēlu.

Likumprojekts skatāms šeit.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas eksperte
Tālr.: 67095405
[email protected]

 

Dalies ar ziņu