Skip to main content

Par uzņēmuma „Altia“ rīcību slēdzot „Jaunalko“ ražotni

Uzņēmuma „Altia“ paziņojums par alkoholisko dzērienu ražotni SIA „Jaunalko“ slēgšanu ir kārtējais nepatīkamais pārsteigums.
Skatīt: www.altia.lv/lv/presei/preses+relizes/apvieno+razotnes

Svarīgi būtu uzzināt, ko nozīmē preses relīzē teiktais: „Līdz ar ražotnes „Jaunalko” aizvēršanu tiks pārskatītas darba attiecības ar esošajiem 26 ražotnes darbiniekiem“, cerams, tas nav iemesls darbinieku vienkāršai atlaišanai. Mūsuprāt, šī reorganizācija ir saistīta ar īpašnieku savstarpējām finansiālajām interesēm.

Šis gadījums kārtējo reizi atspoguļo to, cik svarīgi ir attīstīt un atbalstīt vietējo uzņēmumu radīšanu/izveidošanu. Rūpīgi izvērtēt piesaistīto ārzemju investīciju īpašniekus un saprast viņu ilgtermiņa plānus.

Uzskatām, ka Talsu novada pašvaldībai ir jātiekas ar uzņēmuma „Altia“ pārstāvjiem, lai izrunātu un noskaidrotu radušos situāciju.

Gadījumā, ja neizdotos pārliecināt un pamatot mūsu viedokli par SIA „Jaunalko“ ražotnes saglabāšanu, tad jāvienojas par ražošanas telpu steidzīgu nodošanu citiem potenciālajiem ražotājiem, kuri varētu attīstīt savu nozari sev atbilstošajā sfērā.

Ar cieņu,
Vienotības Talsu nodaļas vārdā
Jānis Lazdāns
Vienotības Talsu nodaļas deputāta kandidāts
2013. gada 18. aprīlī

Dalies ar ziņu