Skip to main content

Paraksta vienošanās protokolu par valdības atbalstu dzimstības veicināšanai

Valdību veidojošo partiju pārstāvji šodien, 23. oktobrī, parakstīja vienošanās protokolu, kurā ietverti papildus atbalsta pasākumi dzimstības veicināšanai un ģimenēm ar bērniem, finanšu līdzekļus tiem paredzot jau no 2013. gada.

Vienošanās paredz atbalstu vecākiem ar bērniem vecumā līdz pusotram gadam, atbalstu pirmsskolas izglītības iestāžu rindu likvidēšanai, neapliekamā minimuma palielināšanu par apgādājamiem, atbalstu mācību līdzekļu iegādei un citus pasākumus. Kopumā demogrāfijas veicināšanas pasākumiem paredzēts papildus piešķirt 11 miljonus latu.

„Pasākumi, par ko koalīcija vienojās, būs nozīmīgs atbalsts visneaizsargātākajām ģimenēm, īpaši ģimenēm, kurās aug mazi bērni. Vienlaikus tas ļaus cilvēkiem saglabāt motivāciju palikt sociālās apdrošināšanas sistēmā, kur caur veiktajām iemaksām iespējams saņemamā pabalsta apjomu palielināt. Priecē arī koalīcijas partneru izpratne par to, ka būtu jāattīsta kvalitatīvu pakalpojumu pieejamība iepretim nelieliem naudas pabalstiem. Turklāt, plānā ietverti ne vien konkrēti pasākumi nākamajam gadam, bet arī vidēja termiņa demogrāfijas atbalsta pasākumi,” uzsver labklājības ministre Ilze Viņķele.

Valdības deklarācijā, kā arī koalīciju partiju programmās demogrāfija minēta kā nozīmīga prioritāte, norāda protokola parakstītāji, uzsverot, ka ģimenes ar bērniem ir viena no nozīmīgākajām mūsu valsts pamatvērtībām un dzimstības pieaugums ir būtisks ne tikai no tautas saglabāšanās, bet arī no sociālas stabilitātes un ekonomikas izaugsmes viedokļa.

Pilnu parakstītā vienošanās protokola tekstu skatīt šeit.

Papildus informācija:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA preses sekretāre
Tālr.: 29373547
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu