Skip to main content

Parakstīs Saprašanās memorandu starp Latvijas valdību un NATO

Piektdien, 20. janvārī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, tiekoties ar NATO ģenerālsekretāru Andersu Fogu Rasmusenu (Anders Fogh Rasmussen), apspriedīs gaisa telpas patrulēšanas jautājums, sadarbību NATO misijās, kā arī parakstīs Saprašanās memorandu par sadarbību informācijas tehnoloģiju aizsardzībā.

Informācijas tehnoloģiju apdraudējumi ir viens no aktuālākajiem nacionālās drošības apdraudējuma faktoriem pasaulē, kas var radīt riskus dažādās jomās. Savukārt Latvijas Republikas valdības un Ziemeļatlantijas līguma organizācijas saprašanās memorands paredz formalizēt sadarbību, izveidojot jaunus mehānismus risku novēršanai.

Latvijai tāpat kā Lietuvai un Igaunijai ir svarīgi, lai Baltijas valstu gaisa telpu patrulēšanu, ko pašlaik nodrošina citu NATO dalībvalstu spēki, saglabātos arī turpmāk, savukārt Baltijas valstis ir gatavas sniegt savu pienesumu kolektīvajai drošībai citās jomās.

Vizītes ietvaros A. F. Rasmusens arī tiksies ar Latvijas Valsts Prezidentu Andri Bērziņu, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, aizsardzības ministru Arti Pabriku, satiksmes ministru Aivi Roni un citām amatpersonām.

Amatpersonas tiksies NATO ģenerālsekretāra darba vizītes ietvaros.

 

Informācija medijiem:
Mediju dalība, piesakoties pa tālruni +371 67082922 vai rakstot [email protected]. Aicinām pieteikties līdz ceturtdienai, 19. janvāra plkst.16.00. Piesakoties, jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, pārstāvētais medijs un kontaktinformācija.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 67082865, 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu