Skip to main content

Pārrunā Latvijas intereses lauksaimniecības tiešmaksājumu jomā

Otrdien, 28. augustā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Eiropas Parlamenta deputātu Albertu Desu (Albert Dess), lai pārrunātu Latvijas intereses Eiropas Savienības daudzgadu budžetā 2014. – 2020 .gadam (ES). Premjers uzsvēra, ka Latvija turpinās aktīvi aizstāvēt savas prioritātes jaunajā ES budžetā – Latvijas izaugsmes vajadzībām atbilstošu kohēzijas politikas finansējuma apjomu un taisnīgus Kopējās lauksaimniecības politikas nosacījumus.

Puses bija vienisprātis, ka nedrīkst pieļaut situāciju, ka Baltijas valstu lauksaimniekiem ir mazāki tiešmaksājumi, nekā citām dalībvalstīm. Premjers atzinīgi novērtēja Eiropas Parlamenta rezolūciju par nepieciešamību visu dalībvalstu zemniekiem nodrošināt lauksaimniecības tiešmaksājumus vismaz 65% apmērā. „Tas ir pareizais solis virzienā uz Baltijas valstu mērķi, bet tomēr nav pietiekams – visām dalībvalstīm jāsaņem 80% no vidējā tiešmaksājumu līmeņa, kā to piedāvā Latvija,” akcentēja premjers.

A. Dess pauda, ka šobrīd Latvijas zemnieku saimniecības strauji attīstās un tiešmaksājumi nepieciešami, lai šo attīstību turpinātu. Tādēļ būtiski spert dinamiskus soļus, lai panāktu visu iesaistīto pušu atbalstu Latvijas cīņā par taisnīgiem maksājumiem.

Plašāka informācijas par Latvijas interesēm jaunajā ES budžetā lasāma šeit.

Alberts Dess ir Eiropas Tautas partijas Eiropas Parlamenta grupas lauksaimniecības jautājumu koordinators un Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas loceklis. Plašāka informācija par A. Desu lasāma šeit.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922, +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu