Skip to main content

Partijas dome atbalsta ministru kandidātus

8. decembrī notika partijas VIENOTĪBA domes sēde, kurā Ministru prezidenta amatam nominētais Krišjānis Kariņš ziņoja par valdības veidošanas procesu un darbu pie valdības deklarācijas.

Uzklausot partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA valdes priekšsēdētāju, partijas dome vienbalsīgi atbalstīja ministru amatiem izraudzītās Arvila Ašeradena, Andas Čakšas, Raimonda Čudara, Ineses Lībiņas-Egneres, Edgara Rinkēviča un Evikas Siliņas kandidatūras.

Esam pārliecināti, ka Ministru kabinetā mūs pārstāvēs kompetenta un tālredzīga komanda, kura godprātīgi strādās, lai sasniegtu valdības deklarācijā un rīcības plānā pausto!

Iepriekš partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA un partijas VIENOTĪBA valžu kopsēdē tika pieņemts vienbalsīgs lēmums virzīt apstiprinājumam uz JAUNĀ VIENOTĪBA kopsapulci sešu ministru amatu kandidatūras topošajā Krišjāņa Kariņa valdībā.

Ministru prezidenta amatam nominētā Krišjāņa Kariņa izvirzītais valdības mērķis ir Latvijas ekonomikas transformācija labākai dzīvei Latvijā. Lai to sasniegtu un stiprinātu mūsu valsts izaugsmes ceļu, uzsvaru iecerēts likt uz piecām jomām – drošība, izglītība, enerģētika, konkurētspēja un dzīves kvalitāte –, kurās kopīgi jāstrādā profesionāliem un pieredzējušiem cilvēkiem.

JAUNĀ VIENOTĪBA valde finanšu ministra amatam izvirzījusi Saeimas deputātu, partijas VIENOTĪBA valdes priekšsēdētāju Arvilu Ašeradenu. Pēdējos četrus gadus A. Ašeradens vadīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju, savukārt iepriekšējās valdībās viņš ir bijis ekonomikas ministrs, Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs, kā arī Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs.

Ārlietu ministra amatam izvirzīta pieredzējušā Edgara Rinkēviča kandidatūra. Pašreizējais ārlietu ministrs savus amata pienākumus pilda jau 11 gadus, savukārt iepriekš strādājis par Latvijas Valsts prezidenta kancelejas vadītāju un Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru.

Partiju apvienības valdes izvirzītā tieslietu ministra amata kandidāte ir tiesību zinātņu doktore, Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes docente, Saeimas deputāte Inese Lībiņa-Egnere. 13. Saeimas sasaukumā I. Lībiņa-Egnere bija Saeimas priekšsēdētājas biedre un Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja, 12. Saeimā strādājusi par Saeimas priekšsēdētājas biedri, Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju un Juridiskās komisijas priekšsēdētāja biedri.

Izglītības un zinātnes ministra amatam izvirzīta Saeimas deputātes, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājas Andas Čakšas kandidatūra. A. Čakša ir ieguvusi gan ārsta izglītību, gan maģistra grādu biznesa vadībā. Bijusi veselības ministre, kā arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja biedre.

Jaunizveidotās Klimata un enerģētikas ministrijas vadītāja amatam valde izvirzījusi Saeimas deputātu Raimondu Čudaru. Viņš ir bijis Salaspils novada domes priekšsēdētājs kopš 2009. gada, un viņa vadībā Salaspilī izveidota moderna siltumapgādes sistēma, viens no lielākajiem solārajiem parkiem Baltijā, veicināta novada klimatneitralitāte un paveikti citi būtiski darbi.

JAUNĀ VIENOTĪBA valde labklājības ministra amatam izvirzījusi Saeimas deputāti, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa parlamentāro sekretāri Eviku Siliņu. E. Siliņai ir maģistra grāds starptautiskajās un Eiropas tiesībās un viņa ir strādājusi likumdošanas normu izstrādē finanšu, iekšlietu un labklājības jomās, kā arī darbojusies ar jautājumiem, kas skar demogrāfiju un bērnu drošību. E. Siliņa bijusi arī Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre.

12. decembrī notiks partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA kopsapulce, kurā tiks pieņemts gala lēmums par minēto sešu ministru amatu kandidatūrām topošajā valdībā.

Dalies ar ziņu