Skip to main content

Pārtikas tirgotāji apņemas samazināt cenas atbilstoši PVN likmei

Otrdien, 15. maijā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais un finanšu ministra pienākumu izpildītāja, labklājības ministre Ilze Viņķele parakstīja Sadarbības memorandu par PVN likmes samazināšanu.

V. Dombrovskis uzsvēra: „Esmu gandarīts par Latvijas lielāko mazumtirdzniecības ķēžu apvienības iniciatīvu noslēgt vienošanos ar valdību, kas paredz valdības lēmuma samazināt PVN likmi līdz 21% rezultātā atbilstoši samazināt arī preču gala cenas veikalu plauktos. Līdz ar nodrošināsim, ka šo PVN likmes samazinājumu izjutīs ikviens Latvijas iedzīvotājs. Šādu godprātīgu attieksmi sagaidu arī no pārējiem tirgotājiem un pakalpojumu sniedzējiem, kā arī atzinīgi vērtēju Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas un Latvijas Degvielas tirgotāju apvienības pausto gatavību pievienoties šodien noslēgtajam memorandam.”

Latvijas Republikas Ministru kabinets un Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijā (LPTA) pārstāvētie uzņēmumi Iki, Rimi Latvija un Maxima vienojušies par sadarbību samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes ieviešanas procesā.

LPTA atbalsta Ministru prezidenta Valda Dombrovska ierosinājumu ar 2012. gada 1. jūliju samazināt PVN pamatlikmi par 1 %, lai izlīdzinātu nodokļu slogu ar kaimiņvalstīm un ierobežotu inflāciju. Ja PVN tiks samazināts, Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas biedri sola attiecīgi samazināt arī preču cenas savos veikalos.

Foto no memoranda parakstīšanas
Sadarbības memorands

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Noris Krūzītis
Latvijas Pārtikas Tirgotāju Asociācijas izpilddirektors
Tālr.: +371 29477977

Dalies ar ziņu