Skip to main content

Pirmo reizi valdības namā diskusija un atmiņu stāsti par 1991. gada barikādēm

Piektdien, 25. janvārī, Ministru kabinetā atklās līdz šim neredzētu barikāžu fotogrāfiju izstādi un atcerēsies 1991.gada janvāra notikumus diskusijā kopā ar Ivaru Godmani, Ojāru Rubeni, Tālavu Jundzi un citām tā laika spilgtām personībām.

Izstādi valdības namā atklās plkst. 11:00, un pēc tam Ministru kabineta Zaļajā zālē sāksies diskusija.

Apmeklētājiem būs iespēja aplūkot fotogrāfiju izstādi „1991. gada janvāra barikādes”, kurā darbus izstādīs vairāk nekā desmit autori, no kuriem trīs – Pēteris Eglītis, Vilis Ivanovskis un Vitālijs Rutks – savas fotogrāfijas publicēs pirmo reizi. Izstādē būs apskatāmi arī itālieša Adriana Gibaudo darbi. Viņš toreiz piedalījās barikādēs un iemūžināja šos notikumus krāsainās fotogrāfijās.

Būs arī iespēja klausīties barikāžu dalībnieku atmiņu stāstos un iesaistīties sarunās. Viens no viesiem būs Ivars Godmanis. Viņš kā tā laika valdības vadītājs dalīsies savā pieredzē par valdības sēdēm, kas reizēm ievilkās līdz pusnaktij, par bīstamajām situācijām, kad teju katru mirkli valdības ēkā varēja iebrukt omonieši, kā arī par nozīmīgākajiem lēmumiem, kas pieņemti 1991. gada janvārī.

Diskusiju vadīs deviņdesmito gadu populārākā raidījuma „Labvakar” žurnālists Ojārs Rubenis. Barikāžu notikumus atcerēsies arī tagadējā zemkopības ministre Laimdota Straujuma, bijušais Ministru Padomes priekšsēdētāja palīgs drošības un ārlietu jautājumos Andris Bunka, bijušais Augstākās Padomes Aizsardzības štāba priekšnieka vietnieks Tālavs Jundzis un 1991. gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais. Starp viesiem būs arī pašreizējais Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts, kurš tolaik bija students, kā arī Valsts kancelejas Dokumentu nodrošinājuma departamenta vadītāja Līga Peinberga, kas strādāja barikādēm apjoztajā ēkā, lai nodrošinātu valdības darbu līdz pat vēlai vakara stundai.

Pasākuma mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni un dialogu par Latvijas vēsturi, nacionālajām vērtībām, tajā skaitā par valdības un amatpersonu darbu un ieguldījumu valsts attīstībā.

Izstāde „1991. gada janvāra barikādes” Ministru kabineta telpās būs aplūkojama līdz 2013. gada februāra beigām. Interesentiem iepriekš jāpiesaka apmeklējums, ko iespējams izdarīt, zvanot Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultantei Maijai Lācei pa tālruni 67082924.

Mediju iespējas: TV un foto iespēja, žurnālistu dalība pasākumā.

Informāciju sagatavoja:
Maija Lāce
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: 67082924, 29146065
[email protected]

Dalies ar ziņu