Skip to main content

Plāno paplašināt sadarbību ar Kazahstānu

Trešdien, 27. jūnijā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Kazahstānas vēstnieku Galimžanu Koišibajevu (Galymzhan Koishybayev). Puses bija vienisprātis, ka ir būtiski stiprināt abu valstu sadarbību īpaši loģistikas un kravu transportēšanas jomā.

Premjers pateicās par līdzšinējo sadarbību politiskā dialoga un ekonomisko sakaru stiprināšanā, kā arī tranzīta jomas attīstībā. Vēstnieks atzina, ka Latvija ir nozīmīgs Kazahstānas partneris daudzās jomās it īpaši tranzītā.

Pateicoties Latvijas ostu sniegtajām iespējām, tiek nodrošināta Kazahstānas preču nokļūšana Rietumu valstu reģionā, pauda vēstnieks, piebilstot, ka abu valstu sadarbība vienmēr bijusi cieša un tirdzniecības apjoms pieauga arī krīzes periodā.
Puses apliecināja gatavību turpināt attīstīt divpusējās attiecības, tostarp, paplašināt sadarbību transporta, tranzīta un loģistikas jomās, kā arī turpinot veicināt uzņēmēju kontaktus.

Foto no tikšanās

Latvijas un Kazahstānas tirdzniecības rādītāji:
Pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums 2011. gadā bija 22,7 MLVL. Nozīmīgākie Latvijas eksporta pakalpojumi uz Kazahstānu bija kravas pārvadājumi pa dzelzceļu un ar autotransportu u.c. Savukārt Latvijas importētie pakalpojumi no Kazahstānas bija pārvadājumi pa dzelzceļu un citi saimnieciskās darbības pakalpojumi.

2011. gada beigās Latvijā reģistrēti 5,1 MLVL Kazahstānas tiešās investīcijas. Galvenokārt tās tika veiktas transporta un sakaru nozarē (4,2 MLVL). Savukārt Latvijas tiešās investīcijas Kazahstānā sastādīja 0,3 MLVL. Investīcijas veiktas vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības nozarē.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922, +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu