Skip to main content

Polijas ministrs atbalsta Latvijas prasību pēc taisnīgāka atbalsta lauksaimniekiem

Eiropas Parlamenta (EP) Lauksaimniecības komiteja šodien uzklausīja Eiropas Savienības prezidējošās valsts Polijas lauksaimniecības ministru Mareku Savicki. EP deputāte Sandra Kalniete (Vienotība) Polijas prezidentūras pārstāvi rosināja rīkoties, lai Komisijas netaisnīgais un nepieņemamais priekšlikums tiešo maksājumu aprēķināšanā lauksaimniekiem tiktu mainīts.

"Latvijas lauksaimnieki ir šokēti par finanšu perspektīvas priekšlikumā iekļautajiem tiešo maksājumu aprēķināšanas principiem. Principi nav taisnīgi un ir pretrunā ar pašas Eiropas Komisijas deklarētājiem jaunajiem KLP mērķiem," komitejas sēdē sacīja Kalniete.

Polijas lauksaimniecības ministrs piekrita, ka tiešos maksājumus ir nepieciešams aprēķināt pēc objektīviem kritērijiem. Viņš arī atzina, ka kopumā nav apmierināts ar Komisijas piedāvājumu Eiropas Savienības lauksaimniecības budžetam 2014. – 2020. gadam. Ministrs uzsvēra, ka ir nepieciešams veicināt godīgu konkurenci Eiropas vienotajā tirgū arī lauksaimniecības jomā.

"Lauksaimniecības sektors var piedzīvot izaugsmi, ja mēs mainīsim līdzšinējo atbalsta maksājumu sistēmu", sacīja Polijas ministrs.

Kalniete uzskata, ka Polija ir Latvijas svarīgākais sabiedrotais diskusijā par taisnīgāku atbalsta sadalījumu zemniekiem. Tādēļ ir nepieciešams aktīvi turpināt sadarbību starp abām valstīm, lai lauksaimniecības budžeta piedāvājums būtu taisnīgs Latvijas zemniekiem.
 

 

Dalies ar ziņu