Skip to main content

Politiskās jaunatnes organizācijas diskutē par demokrātijas problēmām Latvijā

Pirmdien, 17. septembrī, plkst. 15:00 Eiropas Mājā, 3. stāvā notiks diskusija „Demokrātija Latvijā: problēmas un izaicinājumi. Jaunatnes politisko organizāciju skatījums”, kurā piedalīsies šobrīd aktīvo politisko jaunatnes organizāciju pārstāvji.

Jaunatnes organizāciju līderi meklēs atbildi, kas ir būtiskākās problēmas demokrātijā Latvijā? Kādi ir šo problēmu iespējamie risinājumi? Ar kādiem izaicinājumiem demokrātija saskarsies tuvākajā nākotnē? Diskusiju moderēs Sabiedriskās politikas centra pētniece Iveta Kažoka. Diskusijā dalību apstiprinājuši: Vienotības Jaunatnes organizācijas, PatriotiLV, Reformu Partijas Jaunatnes nodaļas, Latvijas Zemnieku Savienības un Gods kalpot Rīgai jaunieši. Nacionālās Apvienības jaunieši pēc vairāk kārtēja uzaicinājuma diskusijā piedalīties atteicās, nepaskaidrojot iemeslu. Pēc tā spriežot jaunatnes organizācijām ir izveidojies viedoklis, ka Nacionālās Apvienības jaunieši nav atvērti, neatbalsta savstarpējā dialoga uzturēšanu, kā arī nevēlas meklēt kopīgus risinājumus problēmām, kas skar ikvienu jaunieti Latvijā.

15. septembris ir starptautiskā demokrātijas diena. Jau otro gadu politiskās jaunatnes organizācijas tai par godu rīko kopīgu akciju. 2011. gadā tās piedalījās zibakcijā, ar mērķi vērst sabiedrības un īpaši jaunatnes uzmanību, ka šīm organizācijām ir vienots mērķis – risināt jaunatnes problēmas un veicināt Latvijas valsts izaugsmi kopumā, neskatoties uz to, ka redzējums, kā to sasniegt, tām atšķiras. Ir svarīgi veicināt dialogu un izpratni par politiskiem jautājumiem jaunatnes līderu – topošo politiķu vidū, lai vairotu toleranci, izpratni un paplašinātu skatījumu uz dažādām problēmām.

Informāciju sagatavoja:
Linda Medene
VJO valdes priekšsēdētāja vietniece
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu