Skip to main content

Prasa “Par Labu Latviju” maksas priekšvēlēšanu aģitācijas medijos apturēšanu

Saeimas deputātu kandidāti Vienotības sarakstā Lolita Čigāne, Ojārs Kalniņš, Rasma Kārkliņa, Uģis Rotbergs, Sarmīte Ēlerte un Raimonds Rublovskis šodien, 20. augustā KNAB priekšniekam Normundam Vilnītim iesniedz prasību pārtraukt partiju apvienības “Par Labu Latviju” (PLL) maksas priekšvēlēšanu aģitāciju medijos, uzskatot, ka PLL aģitācija Latvijas Neatkarīgajā Televīzijā (LNT) 3.2 reizes pārsniegusi likumā atļautos priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumu apjomus. Vienlaicīgi, deputātu kandidāti iesniedz iesniegumu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Latgales iecirknī, lūdzot policiju sastādīt administratīvo parkāpumu protokolu par slēpto reklāmu LNT ēterā.

Lolita Čigāne: “Lai gan tagad likumi būtiski uzlaboti, PLL pirms šīm vēlēšanām veic to pašu 2006. gada “pozitīvisma kampaņu”. Tās rezultātā ievēlētā Saeima un izveidotā valdība noveda Latvijas valsti līdz ekonomiskai katastrofai. Par pozitīvisma kampaņu pēc vēlēšanām KNAB priekšnieks LPP/LC valsts budžetā uzdeva ieskaitīt 528 870 LVL; Tautas partijai 1 027 366,67 LVL. 2006. gada pieredze šogad nedrīkst atkārtoties.”

Iesnieguma autori uzskata, ka diskusija “Latvija, mēs Tevi dzirdam”, kas LNT ēterā ir kopš 2010. gada 19. jūlija, ir PLL slēpta priekšvēlēšanu aģitācija. Saskaņā ar likumu, par priekšvēlēšanu aģitāciju uzskatāms gan tiešs, gan netiešs aicinājums balsot par politisko organizāciju. LNT diskusijā regulāri piedalās PLL kampaņas veidotājs Ēriks Stendzenieks un LNT vadītājs un ar apvienību PLL tieši saistītās “Kustības par labu Latviju” priekšsēdētājs Andrejs Ēķis. Diskusiju vada PLL “reklāmas balss” Haralds Burkovskis. Tas uzskatāms par aicinājumu balstot par partiju apvienību “Par Labu Latviju”, tomēr diskusijas “Latvija, mēs Tevi dzirdam!” nav apzīmētas kā apmaksāta priekšvēlēšanu aģitācija. Tāpēc tās uzskatāmas par slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju, kas ir aizliegta. Saskaņā ar likumu, slēptajai priekšvēlēšanu aģitācijai iztērētie līdzekļi ieskaitāmi partiju kopējos limitētajos priekšvēlēšanu kampaņas izdevumos. Saskaņā ar LNT politisko reklāmu cenrādi, līdz šai dienai pieciem “Latvija, mēs Tevi dzirdam!” raidījumiem kopā jau iztērēti 1.8 miljoni latu un tādējādi PLL priekšvēlēšanu kampaņas izdevumu limits pārsniegts 3.2 reizes (PLL atļautais ierobežoto kampaņas izdevumu limits ir 571 211.72 LVL).

Ja partiju apvienība “Par Labu Latviju” par slēpto priekšvēlēšanu aģitāciju LNT nav maksājusi, LNT raidlaiks 1.8 miljonu latu vērtībā ir pretlikumīgs ziedojums partiju apvienībai “Par labu Latviju”, jo juridiskām personām politiskajām organizācijām ziedot ir aizliegts.

Uģis Rotbergs: “Stendzenieks kārtējo reizi ir nolicis grābekli, cerēdams, ka vēlētāji uz tā uzkāps. Mēs gribam Latviju atbrīvot no Stendzenieka grābekļiem!”.

Sīkāka informācija: Lolita Čigāne, Vienotības deputāta kandidāte Rīgā, tel. 29503495

Pieteikumu teksti atrodami: http://www.lolitacigane.com/p/cina-pret-korupciju.html  

Dalies ar ziņu