Skip to main content

Premjeri diskutēs par kohēzijas politikas finansējuma nodrošināšanu

Līdz 30. septembrim masu mediju pārstāvji aicināti pieteikties dalībai „Kohēzijas politikas atbalstītāju valstu” samitā – pasākumā, kur 16 Eiropas Savienības dalībvalstu premjerministri vai to pārstāvji diskutēs par kohēzijas politikas finansējuma sadalījumu jaunajā ES daudzgadu budžetā 2014. – 2020. gadam.

Samitā savu dalību ir apstiprinājuši arī Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu (Jose Manuel Barroso) un Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs (Martin Schulz). Samits norisināsies 5. oktobrī Bratislavā (Slovākija).

Pasākums notiks izšķirošajā sarunu fāzē, jo galīgo lēmumu par ES daudzgadu budžetu, t.sk. kohēzijas finansējuma nodrošināšanu, dalībvalstis ir apņēmušās pieņemt līdz šī gada beigām. Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis diskusijās aizstāvēs Latvijas pozīciju – lai Latvija ātrāk pietuvotos ES vidējam attīstības līmenim un radītu labvēlīgus apstākļus Latvijas ekonomikas izaugsmei un infrastruktūras attīstībai, nepieciešams saglabāt vismaz esošo kohēzijas politikas finansējuma līmeni.

Medijus, kuri vēlas piedalīties pasākumā, aicinām līdz 30. septembrim aizpildīt elektronisko akreditācijas formu, kas pieejama šeit . Turpat pieejama arī detalizēta samita programma un cita informācija par pasākumu.

Par Latvijas interesēm daudzgadu budžetā:
Latvija sarunās par ES daudzgadu budžetu 2014. – 2020. gadam īpašu uzmanību pievērš divām svarīgām prioritātēm: pietiekami liela kohēzijas politikas finansējuma nodrošināšana, kā arī godīgu un vienlīdzīgu konkurences nosacījumu panākšana Latvijas lauksaimniekiem kopējā Eiropas tirgū. Līdztekus prioritārajām interesēm, Latvija ir ieinteresēta aktīvi iesaistīties diskusijās par visiem budžeta galvenajiem virzieniem un politikām. Plašāka informācija par Latvijas prioritātēm šeit.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
E-pasts: [email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: +371 67082922
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu