Skip to main content

Premjers: jāturpina padziļināt Latvijas un Lielbritānijas divpusējā sadarbība

Ceturtdien, 13.jūnijā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, tiekoties ar jauno Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes vēstnieci Latvijā Seru Kauliju (Sarah Cowley), izteica gandarījumu par ļoti labu divpusējo attiecību veidošanu starp Latviju un Lielbritāniju, ko raksturo intensīva apmaiņa ar augsta līmeņa vizītēm.

V.Dombrovskis tikšanās laikā aicināja turpināt attīstīt savstarpējās attiecības, veidot aktīvu politisko dialogu un attīstīt ekonomisko sadarbību gan divpusējā, gan daudzpusējā līmenī, tostarp arī Ziemeļu nākotnes foruma formātā.

Premjers atzinīgi vērtēja 2012.gada tirdzniecības apgrozījuma pieaugumu starp Latviju un Lielbritāniju un izteica cerību, ka šī pozitīvā tendence turpināsies arī 2013.gadā, jo Lielbritānija tradicionāli ir bijusi viena no Latvijas nozīmīgākajiem ekonomiskajiem partneriem. Tāpat Latvija ir izveidojies kā etalons Eiropas transporta un loģistikas nozarē, ņemot vērā dzelzceļa un ostu infrastruktūru, kā arī tās augsto darbaspēka konkurētspēju.

Tikšanās laikā premjers un vēstniece pauda abpusēju gandarījumu par neseno Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) lēmumu uzsākt sarunas par Latvijas pievienošanos organizācijā. V.Dombrovskis pateicās par Lielbritānijas atbalstu šajā jautājumā.

Lielbritānijas vēstniece apsveica Latviju ar līdz šim sasniegtajiem rezultātiem ceļā uz eirozonu. Tāpat Sera Kaulija apstiprināja, ka no Lielbritānijas puses Latvijai tiks sniegts nepieciešamais atbalsts laikā, kad Latvija pirmo reizi uzņemsies prezidējošās valsts Eiropas Savienības Padomē pienākumus.

Fotogrāfijas no tikšanās.

Latvijas un Lielbritānijas tirdzniecības rādītāji:
Preču eksporta apjoms uz Lielbritāniju 2012.gadā ir palielinājies par 20,7% jeb 49,46 milj. eiro salīdzinājumā ar 2011.gada atbilstošo periodu. Tāpat par 11,9% jeb 47,73 milj. eiro palielinājies kopējais preču tirdzniecības apgrozījums ar Lielbritāniju. Pēc kopējā preču tirdzniecības apgrozījuma Lielbritānija ar 450,00 milj. eiro ieņem 11.vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. 2012.gada beigās Lielbritānijas tiešo investīciju atlikumi Latvijā sasniedza 280,8 milj. eiro. Lielākās investīcijas veiktas operācijās ar nekustamo īpašumu, nomu un citiem komercpakalpojumiem, vairumtirdzniecībā un mazumtirdzniecībā, kā arī finanšu starpniecībā.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Sabīne Spurķe
Komunikācijas departamenta vecākā referente
Tālr. +371 67082987, +371 20604166
[email protected]

 

Dalies ar ziņu