Skip to main content

Premjers Jaungadu sagaidīs Igaunijā

Pēc Igaunijas premjera Andrusa Ansipa ielūguma, piektdien, 31. decembrī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ar kundzi dosies uz Jaungada pasākumu Tallinā, vienlaikus atzīmējot Igaunijas pievienošanos eirozonas valstīm no 2011. gada 1. janvāra.

Svinības norisināsies Igaunijas koncertu zālē. Pasākumu atklās Igaunijas Nacionālās operas orķestris, diriģenta Arvo Volmera (Arvo Volmer) vadībā izpildot atklāšanas valsi. Pēc tam viesus priecēs Džordža Geršvina Rapsodija, kuru izpildīs Beninā dzimusī džeza zvaigzne Mina Agosī (Mina Agossi). Franču džeza žurnāls „Le Jazz Hot” viņu raksturojis kā jaunu tradīciju nesēju 21.gadsimmtā, kuras balss lauž ideju par mūzikas robežām un kultūras identitātēm. Agosī ir viena no izcilākajām franču džeza virsotņu māksliniecēm, līdztekus Džemijam Kalamam (Jamie Cullum) un Diānai Krālai (Diana Krall).

Pasākuma programmā iekļauta arī Deju fabrikas iestudētā Kabarē programma, Igaunijas Policijas un robežsardzes orķestra bigbenda priekšnesums, kā arī slavenā krievu horeogrāfa Džordža Balančina baleta izrāde „Who Cares?” ar Džordža Geršvina mūziku. 1937. gadā leģendārais mūzikas autors Geršvins aicinājis slaveno horeogrāfu Balančinu sadarboties „Goldwyn Follies” radīšanā, bet komponists nomira pirms darba pabeigšanas. 33 gadus vēlāk Balančins iestudēja baletu „Who cares?” ar 16 Geršvina dziesmām, tostarp tādiem hītiem, kā I Got Rythm, The Man I Love u.c.

Ministru prezidents V. Dombrovskis ar kundzi Latvijā atgriezīsies sestdien, 1. janvārī. V. Dombrovska prombūtnes laikā Ministru prezidenta pienākumus pildīs ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Aile
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja
Tālr.: 67082902
[email protected]

Dalies ar ziņu