Skip to main content

Premjers sarunā ar komisāri pārrunās telekomunikāciju nozares aktualitātes

Piektdien, 14. oktobrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tiksies ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieci, digitālās programmas komisāri Nēlī Krusu (Neelie Kroes), lai pārrunātu BEREC biroja darbību Latvijā un telekomunikāciju nozares aktualitātes. Premjers arī aktualizēs Latvijas prioritātes attiecībā uz daudzgadu budžetu. Pēc sarunām premjers un komisāre brīfingā informēs medijus par pārrunāto tikšanās laikā.

Puses pārrunās Elektronisko sakaru regulatoru iestādes (BEREC) darbības prioritātes Latvijā, tostarp vienotā digitālā tirgus izveidi, interneta pieejamību un drošību, platjoslas sakaru tīklu attīstību, nodrošinot augstus kvalitātes standartus un zemākas pakalpojumu cenas. BEREC ir pirmā ES līmeņa institūcija, kas izvietota Latvijā. BEREC svinīgais atklāšanas pasākums notiks piektdien, 14.oktobtī, pirms premjera tikšanās ar komisāri.

Sarunā premjers arī aktualizēs Latvijas pozīciju attiecībā uz ES daudzgadu budžetu no 2014.-2020. gadam un īpaši Latvijas prioritātes – nodrošināt pietiekami lielu kohēzijas finansējumu un panākt vienlīdzīgus konkurences nosacījumus Latvijas lauksaimniekiem kopējā Eiropas tirgū.

Informācija medijiem:
Sarunas norisināsies no plkst. 14:45 līdz 15:15 Ministru prezidentu zālē (Ministru kabineta III stāvā). Tikšanās sākumā paredzēta TV/foto iespēja. Pēc tikšanās notiks mediju brīfings (Ministru kabineta III stāvā). Ierašanās uz mediju brīfingu plkst.15:05.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju piekļūšana ar Ministru kabineta pastāvīgās akreditācijas kartēm vai iepriekš sazinoties ar Valsts kancelejas Komunikācijas departamentu ([email protected], 67082922).

Par ES daudzgadu budžetu:
Latvija sarunās par ES daudzgadu budžetu 2014. – 2020. gadam īpašu uzmanību pievērš divām svarīgām prioritātēm: pietiekami liela kohēzijas finansējuma nodrošināšana, lai Latvija ātrāk pietuvotos ES vidējam attīstības līmenim un radītu labvēlīgus apstākļus Latvijas ekonomikas izaugsmei, un infrastruktūras attīstībai, kā arī godīgu un vienlīdzīgu konkurences nosacījumu panākšana Latvijas lauksaimniekiem kopējā Eiropas tirgū.

Kā jau agrāk ziņots, Eiropas Komisija ar savu priekšlikumu ES daudzgadu budžetam nāca klajā 2011. gada 29. jūnijā. Pirmās Eiropas Savienības dalībvalstu diskusijas par budžetu priekšlikumu notika šī gada jūlija beigās, kas deva iespēju apmainīties ar sākotnējām pozīcijām. EK priekšlikumu izvērtēšanas darbs turpināsies līdz gada beigām. Sarunas pēc būtības notiks visu 2012. gadu, bet galīgo vienošanos starp Eiropas Parlamentu un dalībvalstīm par faktisko budžeta ietvaru plānots panākt 2012. gada beigās vai 2013. gada sākumā.

Papildu informācija par N. Krusu
Papildu informācija par BEREC

Papildu informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 67082865/26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

 

Dalies ar ziņu