Skip to main content

Premjers Stokholmā piedalīsies svinībās par godu Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas 20. gadadienai

Pirmdien, 15. augustā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis darba vizītē dosies uz Stokholmu, kur piedalīsies svinīgajos pasākumos, kas veltīti Latvijas, Lietuvas un Igaunijas neatkarības atjaunošanas 20. gadskārtai. 15. augusta pasākumi notiek Baltijas gada Zviedrijā ietvaros.

Pasākuma centrālais notikums ieplānots plkst. 12.00 (pēc Stokholmas laika) Normalmes laukumā (Stokholmā), kur Baltijas valstu premjeri un Zviedrijas Ministru prezidents teiks svinīgās runas, kā arī Baltijas valstu mākslinieki uzstāsies ar priekšnesumiem. Latviju pārstāvēs Stokholmas latviešu koris. Informācija medijiem: paredzēta mediju līdzdalība.
Plkst. 13.00, uzreiz pēc pasākuma, Normalmes laukumā V. Dombrovskis un citi premjeri atbildēs uz žurnālistu jautājumiem. Informācija medijiem: paredzēta mediju līdzdalība.

Pēc preses konferences V.Dombrovskis dosies uz Zviedrijas Parlamentu (Riksdāgu), kur svinīgi tiks pacelti Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Zviedrijas karogi. Informācija medijiem: paredzēta mediju līdzdalība.

15. augusta pasākums būs veltīts „pirmdienas kustības” atcerei. Šī kustība laikā no 1990. gada marta līdz 1991. gada septembrim Normalmes laukumā 79 mītiņos pulcēja zviedrus un baltiešus Baltijas valstu neatkarības atbalstam.

Pasākumā piedalīsies arī Lietuvas, Igaunijas un Zviedrijas premjerministri un citas amatpersonas, Baltijas valstu vēstnieki Stokholmā, Zviedrijas vēstnieki Baltijas valstīs, kā arī personas, kas sniegušas savu ieguldījumu Baltijas valstu neatkarības atgūšanā.

Ministru prezidents Latvijā atgriezīsies pirmdien, 15.augustā.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922, +371 67082922
[email protected]

 

Dalies ar ziņu