Skip to main content

Premjers tiksies ar ASV valsts sekretāri un kongresmeņu delegāciju

Ceturtdien, 28. jūnijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tiksies ar ASV Valsts sekretāri Hilariju Klintoni (Hillary Clinton), savukārt sestdien, 30. jūnijā premjers Ministru kabinetā uzņems ASV kongresmeņu delegāciju.

Premjers ar Valsts sekretāri plāno pārrunāt jautājumus, kas saistīti ar abu valstu ekonomiskās sadarbības paplašināšanu. 2011. gadā V. Dombrovskis kopā ar plašu Latvijas uzņēmēju delegāciju apmeklēja piecas ASV pilsētas ar mērķi meklēt jaunas iespējas sadarbībai, investīciju piesaistei un eksportam. Šai vizītei jau ir virkne praktisku rezultātu, viens no tiem ir nākamajā nedēļā gaidāmā ASV uzņēmēju vizīte Latvijā.

Vēl viens nozīmīgs Latvijas un ASV divpusējo attiecību aspekts ir abu valstu stratēģiskā partnerība NATO ietvaros un Afganistānā. Latvija ir uzņēmusies vadošo lomu Ziemeļu distribūcijas tīkla darbībā, kas nodrošina ASV nemilitāro kravu transportēšanu uz Afganistānu. Latvijas interesēs ir attīstīt šo transporta koridoru, caur Rīgu organizējot arī no Afganistānas izejošo kravu plūsmu, kas tiks sūtītas pakāpeniski samazinot alianses spēku klātbūtni Afganistānā.

Tāpat Ministru prezidents ar Valsts sekretāri apspriedīs pašreizējo ekonomisko situāciju Eiropā un pasaulē, kā arī iespējas izmantot Latvijas pieredzi krīzes pārvarēšanā un izaugsmes nodrošināšanā.

Savukārt 30. jūnijā V.Dombrovskis tiksies ar deviņiem ASV kongresmeņiem, kas ieradīsies Latvijā, lai turpinātu abu valstu politisko dialogu. Premjers kongresmeņus informēs par Latvijā pieejamajām investīciju iespējām, kā arī priekšrocībām uz ražošanu un eksportu vērstu projektu īstenošanā.

Mediju iespējas:
28. jūnijs, Ministru kabinets:
Foto un video pirms tikšanās, amatpersonu uzrunas. Lūgums žurnālistiem sakarā ar drošības pārbaudēm ierasties Ministru kabinetā plkst. 10:00, kā arī iepriekš pieteikties, nosūtot e-pastu [email protected] vai pa tālruni 26556965.

30. jūnijs, plkst. 14:00, Ministru kabinets:
Foto un video pirms tikšanās, pēc tikšanās atbildes uz jautājumiem.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 67082865, 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu