Skip to main content

Premjers tiksies ar starptautisko aizdevēju tehnisko misiju

Ceturtdien, 6. oktobrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tiksies ar Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Eiropas Komisijas (EK) tehniskās misijas pārstāvjiem. Misija ieradusies, lai veiktu sagatavošanās darbus pirms pēdējās pārskata misijas vizītes, kas notiks šogad no 26. oktobra līdz 7. novembrim. Kā ziņots iepriekš, Latvija plāno noslēgt starptautisko aizdevumu programmu šī gada 22. decembrī.

Veicot sagatavošanās darbus, tehniskās misijas pārstāvji tiekas ar valdības un nozaru ministriju pārstāvjiem. Konkrēti lēmumi šīs vizītes ietvaros netiks pieņemti, bet par Latvijai nozīmīgiem jautājumiem tiks lemts pārskata misijas laikā oktobra beigās un novembra sākumā. SVF un EK tehniskā misija darbu Latvijā turpinās līdz 11. oktobrim.

Svarīgākais uzdevums starptautisko aizdevēju pārskata misijas laikā būs vienoties par 2012. gada valsts budžetu un tā ietvaros veicamās fiskālās konsolidācijas apmēriem, tostarp, pārliecinot EK un SVF pārstāvjus par Latvijas ekonomikas izaugsmes ilgtspēju, ēnu ekonomikas apkarošanas efektivitāti un nepieciešamību budžeta veidošanā ņemt vērā tās pozitīvo efektu.

Jau vēstīts, ka šogad aprīlī, izvērtējot 2011. gada budžeta grozījumus un sākotnējos sagatavošanās darbus attiecībā uz 2012. gada budžetu, starptautisko aizdevēju misija pozitīvi novērtēja fiskālās konsolidācijas rezultātā sasniegtos ekonomikas rādītājus un bija pozitīvi nākotnes prognozēs.

Papildu informācija par tikšanos ar starptautisko aizdevēju misijas pārstāvjiem š.g. aprīlī šeit.

Informācija medijiem:
Sarunas norisināsies no plkst. 10:30 līdz 12:00 Ministru prezidentu zālē (Ministru kabineta III stāvā). Tikšanās sākumā paredzēta TV/foto iespēja. Pēc tikšanās notiks mediju brīfings (Ministru kabineta III stāvā).

Mediju ierašanās plkst.10.20. Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju piekļūšana ar Ministru kabineta pastāvīgās akreditācijas kartēm vai iepriekš sazinoties ar Valsts kancelejas Komunikācijas departamentu ([email protected], 67082922).

Par starptautisko aizdevumu:
Starptautiskā aizņēmuma programmas apjoms Latvijai tika plānots 7,5 miljardu eiro apmērā. Ņemot vērā, ka valsts ekonomiskā un finanšu situācija ir uzlabojusies, Latvijai nav nepieciešams pilnā apmērā saņemt aizdevuma pieejamo finansējumu. Līdz šim ir izmantoti 4,4 miljardi eiro. Starptautiskā aizdevuma programmu paredzēts noslēgt šā gada 22. decembrī. Aizdevums Latvijai jāatmaksā laikā no 2012. līdz 2025. gadam.

Latvija saņemto finansējumu plāno atmaksāt, starptautiskajā finanšu tirgū pārfinansējot valsts parādu. Latvija šī gada jūnijā veiksmīgi atgriezās starptautiskajos finanšu tirgos, emitējot desmit gadu obligācijas 500 miljonu ASV dolāru vērtībā. Ar šo emisiju apliecināta Latvijas spēja patstāvīgi finansēt budžeta vajadzības un ir ielikts drošs pamats aizņēmumu sekmīgai pārfinansēšanai turpmākajos gados publiskajos finanšu un kapitāla tirgos. Arī turpmāk plānots organizēt ikgadējas publiskas valsts parāda vērtspapīru emisijas un prioritāri nodrošinot investoru bāzes diversificēšanu (Eiropā, ASV un Āzijā).

Papildu informācija par starptautisko aizdevumu Finanšu ministrijas mājas lapā.

Papildu informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Mob. tālr.: 67082865/26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu