Skip to main content

Premjers Vācijā pārrunās situāciju eirozonā un ES izaugsmi

Ceturtdien, 23. februārī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pēc Vācijas kancleres Angelas Merkeles (Angela Merkel) ielūguma dodas uz Berlīni, lai kopā ar Čehijas un Īrijas valdību vadītājiem apspriestu situāciju eirozonā, kā arī turpmāko Eiropas Savienības izaugsmi.

Tikšanās laikā premjers arī aktualizēs Latvijas intereses ES daudzgadu budžetā no 2014. – 2020. gadam, īpaši akcentējot nepieciešamību nodrošināt pietiekami lielu kohēzijas finansējumu un panākt vienlīdzīgus konkurences nosacījumus lauksaimniekiem kopējā Eiropas tirgū.

Savukārt diskutējot par ES attīstību, valdību vadītāji pārrunās jautājumus jauniešu nodarbinātības, demogrāfijas un sociālās politikas, kā arī inovāciju un tehnoloģiju jomās.

Vakariņās piedalīsies arī Īrijas valdības vadītājs Enda Kenijs (Enda Kenny) un Čehijas premjerministrs Petrs Nečass (Petr Nečas). Sarunas notiks netālu no Berlīnes, Mesebergas pilī.

Pirms tam Berlīnē Ministru prezidents tiksies ar Bundestāga Vācijas-Baltijas parlamentārās sadarbības grupu, lai pārrunātu politisko un ekonomisko situāciju Latvijā, divpusējās sadarbības aktualitātes, kā arī meklētu jaunas iespējas sadarbības veicināšanai.

Vācijas kancleres oficiālā vizīte Latvijā notika 2010. gada septembrī. Tās laikā valdību vadītāji pārrunāja sadarbību ekonomikā, enerģētikas jautājumus, valstu prioritātes daudzgadu budžetā un citas aktualitātes. Vizītes ietvaros A.Merkele pauda atzinību Latvijas Ministru prezidentam un viņa vadītājai valdībai par veiktajiem pasākumiem valsts izejai no krīzes, minot, ka citām Eiropas valstīm vajadzētu ņemt piemēru no Latvijas ekonomiskās krīzes pārvarēšanā un fiskālās konsolidācijas veikšanā.

Premjers Latvijā atgriežas piektdien, 24. februārī.

Plašāka informācijas par Latvijas sadarbību ar Vāciju lasāma šeit.

Papildu informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu