Skip to main content

Premjers Valdis Dombrovskis aicina piedalīties akcijā “Zemes stunda”

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis aicina visas valsts un pašvaldību iestādes, kā arī sabiedrību kopumā piedalīties akcijā „Zemes stunda” un taupīt elektroenerģiju.

Akcija notiks šo sestdien, 31. martā, no plkst. 20:30 līdz 21:30, izslēdzot apgaismojumu un elektriskās ierīces uz vienu stundu, tādejādi pievēršot uzmanību klimata pārmaiņām pasaulē.

Ministru prezidents V. Dombrovskis: „Lai mums visiem šī akcija „Zemes stunda” no periodiska pasākuma reizi gadā kļūtu par ikdienu. Elektroenerģijas resursu taupīšanai vajadzētu būt kā vienkāršam ieradumam ikviena cilvēka dzīvē. Jo īpaši valsts pārvaldes iestādēs, kad budžeta līdzekļi ir ierobežoti”.

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane, pievienojoties premjera aicinājumam, norāda: „Akcija „Zemes stunda” tiek uzskatīta par lielāko globālo akciju pasaules vēsturē. Tajā katru gadu piedalās miljoniem cilvēku. Arī es noteikti piedalīšos šajā akcijā un aicinu to darīt ikvienu, jo īpaši valsts pārvaldes iestādes”.

Ieteikumi valsts un pašvaldību iestādēm enerģijas resursu taupīšanā un videi draudzīgu risinājumu ieviešanā:
izmantojiet energoefektīvās spuldzes – tās tērēs par 80% mazāk elektrības un kalpos 15 reizes ilgāk;
izmantojiet pārstrādāto papīru – kad vien iespējams, lietojiet abas tā lapas puses;
pēc iespējas vairāk informāciju sūtiet elektroniski;
izslēdziet gaismu un elektroierīces, kad tās neizmantojiet, piemēram, neizmirstiet izslēgt datoru un monitoru, jo tas gaidīšanas režīmā patērē pusi no enerģijas, ko izmanto darbojoties;
brīvdienās un pēc darba samaziniet telpu apkures temperatūru;
izvēlieties enerģiju taupošas ierīces un tehniku ar eko vai energoefektivitātes marķējumu;
šķirojiet atkritumus un nododiet tos pārstrādei.

Akcija „Zemes stunda” ir Pasaules Dabas fonda organizēta akcija, kas guvusi milzu atsaucību visā pasaulē. Pasākuma ietvaros ikviens zemeslodes iedzīvotājs var parādīt savu attieksmi un rīcību vides ilgtspējas saglabāšanai.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Eida
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr.: 67082902, 26533905
[email protected]

Dalies ar ziņu